Новини » Економіка 30 січня, 2018, 7:23
Один з найбільших банків Європи застерігає від використання криптовалют
Bitcoin. Фото: ZIK/EPA-EFE/SASCHA STEINBACH
Bitcoin. Фото: ZIK/EPA-EFE/SASCHA STEINBACH

Deutsche Bank Wealth Management не рекомендує інвестувати в криптовалюти. Установа підкреслює, що головними проблемами криптовалюти є висока волатильність, можливі маніпуляції з цінами та втрата чи крадіжка даних.

Про це повідомляє Rzeczpospolita.

«Криптовалюти – для спекулянтів. Існує реальний ризик повної втрати вкладених коштів», – підкреслив глава глобального інвестиційного офісу DB Wealth Management Маркус Мюллер.

Він не єдиний, хто останнім часом попереджає про небезпеку інвестування в криптовалюти. Президент Банку Іспанії Луїс Марія Лінде заявив, що криптовалюти – це активи, які несуть величезний ризик. Австрійська асоціація фінансового планування порівняла інвестиції в біткоіни з відвідуванням казино.

В останні тижні спостерігалися різкі коливання вартості найпопулярнішої криптовалюти. Стрибки на понад 20% впродовж одного дня не були чимось надзвичайним. Ситуація була такою напруженою, що в Азії навіть з’явилися побоювання щодо потреби рішучих дій з боку регуляторних органів.

На думку Мюллера, для того, щоб «віднести» криптовалюти до певного класу активів, потрібно більше регуляторних можливостей, а також підвищення рівня безпеки та прозорості ринку, наприклад, шляхом створення офіційних торговельних платформ.

«Важливі питання, такі як відповідальність та документація, залишаються незрозумілими», – акцентує Мюллер.

Він також зазначив, що не розуміє, чому так багато прихильників криптовалюти вбачають щось негативне у регулюванні. Глава глобального інвестиційного офісу DB вважає, що нормативи повинні захищати від зловживань та злочинів. На його думку, вони з’являться через 5-10 років.

Мюллер зазначив, що традиційні гроші підтримуються економічною силою країни, а золото є дещо більш абстрактним, але принаймні фізичним. Криптовалюти ж не мають жодної з цих рис. З іншого боку, криптовалюти можуть, на його думку, бути здатними зберігати і накопичувати багатство, якщо тільки компанії-емітенти мають збалансовану бізнес-модель.

«Проте, технологія блокчейнів сама по собі є дуже цікава», – підсумував Мюллер.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-05 22:23 :20