Екс-міністр економіки: Гривня буде знецінюватися

ZIK

В умовах, коли в країні постійний брак валюти, коли борги ростуть і все більше потрібно їх сплачувати, стабілізація гривні неможлива. Тому вона буде падати і в майбутньому обезцінюватися.

Про це в ефірі програми Vox populi (19.15 – 20.00 на телеканалі ZIK) заявив міністр економіки України у 1997-1998 роках Віктор Суслов.

У відео-питанні до гостя програми, глядач зазначив, що українська національна валюта є найбільш знеціненою у світі та запитав у експерта, чи українці колись доживуть до того, що курс долара не буде рости, а падати. На що екс-міністр економіки відповів:

«Думаю, що ні. Адже у нас постійно негативне сальдо торгівельного балансу. Тобто, ми ввозимо більше імпортного товару, ніж експортуємо свого. І в тих умовах, коли в країні постійний брак валюти, а це потрібно перекривати постійними кредитами на зовнішніх ринках, коли борги ростуть і все більше потрібно їх сплачувати, то в цих умовах неможлива стабілізація гривні, вона і далі буде падати», – зауважив Віктор Суслов.

Тому, пояснює він, що в майбутній перспективі гривня буде обезцінюватися.

«Адже економіка не збалансована. І через політику відкритих ринків ми все більше імпортуємо. Імпорт іноземних товарів росте швидше експорту, населення біднішає, величезна кількість людей виїжджають на роботу за кордон. Ці тенденції набирають темпу», – констатував Суслов.

А все через те, як вважає експерт, що в українських реаліях складно розраховувати на підйом національного виробництва.

«Тому потрібно проводити ту політику, яка була описана колишнім прем’єр-міністром Сінгапуру у його відомій книзі «З третього світу в перший». Відтак, якщо це вдалося дуже бідній країні Сінгапур та багатьом іншим кранам, то і Україні це також вдасться. Але, якщо від влади підуть люди, які обслуговують інтереси західного капіталу, а прийдуть люди, які зорієнтовані на українські національні цілі – підйом національної економіки та захист свого народу. Поки що таких людей не видно», – наголосив Віктор Суслов.

Loading...