Друг Садового, спонсор Вакарчука та ворог США Фрідман потрапив у «Кремлівський список»

Андрій Садовий та Михайло Фрідман. Фото: Кравс Євгеній/УНІАН

Сьогодні уночі у США був опублікований документ, який спричинив ефект надпотужної інформаційної бомби. Міністерство фінансів Сполучених Штатів опублікувало доповідь щодо можливості запровадження нових санкцій проти російських олігархів та чиновників. До нього увійшли фактично усі, хто здобули статки та політичний вплив з руки чинного президента Володимира Путіна. Серед них чимало знайомих імен, а деякі з них дуже навіть близько пов’язані зі Львовом та нашими відомими земляками.

Про перші документи з «Кремлівської доповіді» повідомляє The Washington Post.

Як відомо, 29 січня Міністерство фінансів США передали до Конгресу документ, який преса прозвала «Кремлівською доповіддю» – перелік російських олігархів та людей із близького оточення президента Росії Володимира Путіна.

Це тільки перший з цілої низки документів, які готують декілька американських відомств на виконання ухваленого минулого року у США закону.

Повідомлялося, що нинішній звіт сам по собі не передбачає запровадження санкцій проти згаданих у ньому осіб, але створює фактичні підстави для можливого запровадження таких санкцій у майбутньому.

Про це розказав американський фахівець із питань санкцій Даніел Фрід в інтерв’ю «Радіо Свобода».

«Цей перелік не матиме юридичних наслідків, але має вигляд як список фігурантів майбутніх потенційних санкцій. І це точно означає, що бізнес та банки триматимуть відстань від людей, яких у ньому назвуть», – сказав Фрід, який координував санкційну політику в адміністрації попереднього президента США Барака Обами.

«Тому що це досить очевидно: раніше чи пізніше, якщо Росія продовжить свою агресивну діяльність… наприклад, якщо Росія спробує втрутитися у проміжні американські вибори у листопаді цього року, – Конгрес чи адміністрація пересунуть прізвища із цього списку вже власне до санкційного списку», – пояснив він.

Він звернув увагу на особливість очікуваної доповіді: в ній уперше до фактичного «чорного списку», який формально ще не є списком підсанкційних осіб, включатимуть не тільки російську політичну та бізнесову еліту, але й членів їхніх родин.

«Люди є відповідальними за свої дії. І якщо дитина корумпованого бізнесмена отримує серйозну позицію тільки через те, що до цього причетний її батько, корумпований бізнесмен, – це може бути підставою, щоб помістити цю людину у список», – наголосив Фрід.

«Путінський режим показує величезну чутливість, коли розслідувачі йдуть за грошовими потоками… Думаю, є підстави, чому російська еліта, згуртована навколо Кремля, нервує щодо того, що їх викриють», – додав колишній посадовець адміністрації США.

У Москві вважають публікацію так званої «кремлівської доповіді» спробою вплинути на виборчий процес в Росії.

«Ми дійсно вважаємо, що це, власне, пряма і очевидна спроба приурочити якісь дії до виборів так, щоб вплинути на них», – сказав Пєсков.

Окрім геополітичного впливу, «Кремлівська доповідь» має й певне локальне значення для української політики та Львова, зокрема.

Так у список санкцій потрапив уродженець столиці Галичини російський олігарх Михайло Фрідман. Слід відзначити, що опинився він тут разом зі своїми партнерами з «Альфа банку» Петром Авеном, Германом Ханом та Олексієм Кузьмічовим.

Він вже багато років розкладає свої «золоті яйця» по різних кошиках української політики та бізнесу.

Серед найбільш відомих його проектів є «Альфа Джаз Фестиваль» у Львові. Його палким апологетом виступає чинний мер міста Андрій Садовий, який називає фест однією з найяскравіших візитівок Львова. Також він невпинно «тусується» в оточені Михайла Фрідмана впродовж його перебування у місті. А, відтак, позиція Садового та його політсили «Самопомочі» нерідко демонструє прихильність деструктивним, антидержавним ідеалам гібридної війни проти України.

Другим великим проектом в Україні у Фрідмана, як зазначають експерти, є Святослав Вакарчук, який за чиєїсь майстерної режисури несподівано перетворився з талановитого співака у лідера громадської думки та учасника усіляких політичних рейтингів, як на президентські так і парламентські вибори.

Щодо економічного аспекту впливу на Україну, то тут можна відзначити нещодавню угоду щодо купівлі одного з ключових системоутворюючих банків «Укрсоцбанку». Його «Альфагруп» Михайла Фрідмана виміняла в обмін на частку своєї корпорації у італійського UniCredit Group. Також в Україні повноцінно працює чисельна мережа відділень «Альфа банку», що не потрапили під санкції РНБО, як фінустанови країни-агресора.

Ще один масштабний проект, який мав намір реалізувати Фрідман в Україні стосується певної соціальної та історичної складової. Йдеться про меморіальний комплекс «Бабин Яр», де, згідно з ідеєю Фрідмана, мали б вшановувати лише жертв Голокосту, а не усіх, хто загинув у цьому страшному місці. Тобто, фактично, на цій чутливій темі він мав намір переписувати історію на догоду північному сусіду, викреслюючи з її аналів інформацію про українських патріотів та інших жертв фашистської агресії в часи Другої світової війни.

Це тільки найбільш відомі проекти одного з бізнесменів з передсанкційного списку США. Якщо ж проаналізувати більшість з них – то усі вони тим чи іншим способом пустили щупальці в бізнесове, політичне чи історичне середовище України. Тому чим скоріше ці щупальці обрубати, тим легше нам буде рухатись вперед і подалі від агресивного сусіда і ставати сильнішими.

Те ж саме слід сказати і про агентів впливу цих «людей Путіна» в Україні – про них повинні знати виборці для того, щоби своїм голосом відкинути їх на смітник історії. Адже інфікованість ідеями «руського мира» та великими грошима «кошельків» з Росії не лікується.

Аналітична група ІА ZIK

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...