понеділок, 29 січня, 2018, 22:55 Політика
Віктор Чумак назвав відповідальних за «Національні дружини»
ZIK
ZIK

В умовах війни та складної системної кризи, яка є в державі, є велика проблема із радикалізацією суспільства, тому головне – ставити рамки для людей.

Про це в ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (позафракційний), генерал-майор юстиції запасу Віктор Чумак, коментуючи складання присяги «Національних дружин», до утворення яких долучилася партія «Національний корпус».

Нагадаємо, складання присяги учасниками громадської організації «Національні дружини» відбулося у неділю, 28 січня. Участь у заході взяли близько 600 активістів. Надалі «Національні дружини» мають здійснювати патрулювання вулиць та забезпечувати охорону громадського порядку спільно із правоохоронцями.

Віктор Чумак зазначив, що така форма співпраці громадян із правоохоронними органами передбачена законодавством. Разом із тим, гість програми пояснив, що його хвилює у цій ситуації.

«В умовах війни, в умовах достатньо складної системної кризи, яка у державі є на сьогодні, а ми живемо в умовах дуже серйозної системної кризи – політичної, економічної, фінансової, гуманітарної… Є достатньо велика проблема із радикалізацією суспільства. Ця радикалізація суспільства не може не хвилювати. Тут головне – ставити рамки для людей… Тут ситуація така, що це треба дуже серйозно контролювати та дивитися за цим», – заявив Віктор Чумак.

На його думку, серйозний вплив на «Національні дружини» мають лідер «Національного корпусу», нардеп Андрій Білецький та міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

«Я думаю, що Андрій Білецький, народний депутат України, має достатньо серйозний вплив. І він сам про це сказав, що він має серйозний вплив на цих людей. Скоріш за все, якщо вони співпрацюють із Міністерством внутрішніх справ, напевно, такий же вплив може мати Арсен Аваков, міністр внутрішніх справ. Тому, я думаю, що ці люди дають собі звіт щодо відповідальності перед громадянами і країною», – заявив Віктор Чумак.

Гість програми також пояснив, що таке громадський арешт, який можна здійснювати представникам «Національних дружин».

«Ви чи я можемо зробити громадський арешт злочинця, якого ми затримали на місці скоєння злочину… до прибуття працівників правоохоронних органів», – зазначив нардеп та пояснив, що ідеться про очевидні, а не приховані злочини, до прикладу, крадіжка із магазину, хуліганство у громадському місці тощо.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-18 23:40 :48