Новини » Світ

У списку буде близько 30 осіб із тисячі, – екс-депутат Держдуми про «Кремлівську доповідь»

ZIK

До списку «Кремлівської доповіді» увійдуть близько 30 осіб. У ньому опиняться ті, хто дуже сильно «на слуху».

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив депутат Державної Думи Росії (2007-2016 рр.) Ілля Пономарьов.

Нагадаємо, США планують розширити обмеження проти РФ: сьогодні, 29 січня, Міністерство фінансів США має передати до Конгресу так звану «Кремлівську доповідь» – перелік російських олігархів та оточення президента РФ Володимира Путіна.

Ілля Пономарьов заявив, що він готовий поспорити на пляшку коньяку, що всі будуть дуже розчаровані тим, яким буде цей список. Гість програми зауважив, що у США відбувається так зване перетягування канату між Конгресом та урядом.

«Зовнішня політика – це прерогатива виконавчої влади, а не законодавчої. Прийняттям цього закону, у принципі, Конгрес заліз на чужу територію, а ліз тому, що було побоювання, що Трамп буде надто м’який тощо», – наголосив Ілля Пономарьов.

Гість програми розповів, що він нещодавно повернувся зі Штатів, і домінуючим настроєм виконавчої влади є максимально скоротити цей список, щоб залишити собі розв’язаними руки. Ілля Пономарьов також дав власний прогноз щодо того, скільки осіб ввійдуть до «Кремлівської доповіді».

«Я думаю, що там буде осіб зо 30-ть, може, навіть трохи і менше», – припустив Ілля Пономарьов.

З його слів, у списку опиняться ті, хто дуже сильно «на слуху», зокрема, і кримінальні авторитети.

«А розглядали список дуже великий. Я бачив те, що було підготовлене як вихідний матеріал, і те, що розглядав і Мінфін, і в цьому брали участь і структури Ради національної безпеки… Там був список майже на тисячу прізвищ. Найбільша інтрига, яка пов’язана зараз із цим списком, – це не те, що буде подане, а як на це відреагує Конгрес», – наголосив Ілля Пономарьов та додав, що у Конгресі цілком можуть скерувати документ на доопрацювання.

Гість програми наголосив, що «Кремлівська доповідь» – це список кандидатів на санкції.

«Це означає, що ніж занесений, але ще не опущений. І в цій ситуації у людини є можливість виправитися, приїхати в Америку, розповісти, що знає, покаятися якось», – зазначив Ілля Пономарьов.

Loading...