Новини » Політика 29 січня, 2018, 19:44
«Антибандерівський» закон – відповідь на виступ Коморовського в Раді, – експерт
ZIK
ZIK

«Антибандерівський» закон був ухвалений у відповідь на виступ Броніслава Коморовського у Верховній Раді. Адже після нього було ухвалено закон про визнання УПА.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив політ експерт, директор Центру Балто-Чорноморських досліджень Ірина Верещук.

«Насправді склалась дуже складна ситуація у відносинах з офіційною Варшавою. Що ми маємо на увазі під офіційною Варшавою? Якщо говоримо про парламент, то він різний. Там є і опозиція у вигляді Громадянської платформи і Новочесної, є і Кукіз-15, який був ініціатором цього законопроекту, є і ПіС, який має свого прем'єра і президента. Якщо ми говоримо про цю ситуацію, то варто теж зануритись і в причини, чому саме тапер і чому саме в такому формулюванні», – розповіла пані Верещук.

За словами гості, вона ознайомилася із підставами ухвалення законопроекту і побачила, що його прийняли у відповідь на виступ Коморовського в Раді.

«Під ударом також Ізраїль, який сьогодні на високому рівні заявив, що така новелізація заборонить тим свідкам, які ще залишились живими, що-небудь пояснювати чи розповідати, яка насправді була ситуація у ці роки. Отже ми розуміємо, що складність не тільки з Україною а й з Ізраїлем. Вони поділені на 771 і 806 поправку. Перша стосується України, друга – Ізраїлю.

Головною підставою вони називають 9 квітня 2015 року, розгляд в Парламенті України і ухвалення закону про визнання УПА після виступу Коморовського. Вони саме так і цитують. Я була здивована і тричі перечитувала. Там написано, що після виступу Коморовського було проголосовано такий закон, який дуже сильно вдарив по національний гідності поляків і вони у відповідь ухвалюють саме такі поправки», – відзначила експерт.

Як зауважила гостя програми, перед голосуванням у парламенті були дебати, а самі поправки до закону були внесені не тепер, а ще раніше, однак відкладалися ПіСом.

«Вони намагалися відтягнути на рік. Зараз вони були змушені їх прийняти, бо націоналістична частина Польщі аж надто тиснула. Звичайно, вони знайшли 279 голосів. До них долучилися і депутати з Новочесної, хоча вони ліберали, і деякі з Платформи, що говорить про єдине розуміння цієї історичної теми між Україною і Польщею. Це дуже велика проблема», – переконана Ірина Верещук.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-24 01:46 :17