неділя, 28 січня, 2018, 1:00 Економіка
Стало відомо, яких змін в Україні вимагає МВФ за наступний транш

Як відомо, Порошенко зустрівся з директором-розпорядником МВФ Крістін Лагард. Керівництво Фонду в ультимативній формі зажадало від Порошенка виконання низки колишніх обіцянок і встановило конкретні терміни.

Про це повідомляє «112Україна».

Лагард озвучила близько 20 пунктів вимог. Низку зобов’язань влада повинна виконати протягом двох тижнів. Також під час зустрічі обговорювалося питання про формування Антикорупційного суду. У МВФ наполягають, щоб суд формувала рада експертів без будь-якого права вето з боку судової або виконавчої влади.

«Нам сказали, що три роки з нами бавилися, і додали, що суддів Антикорупційного суду повинні призначати донори. В іншому випадку, грошей не буде… Зовсім. А пікові виплати за зовнішніми боргами ніхто не відміняв», – розповідають джерела видання, знайомі з деталями переговорів.

Не обійшли увагою і тарифну тему. МВФ, виходячи з нинішньої економічної ситуації, наполягає на підвищенні тарифів на газ для населення, наголошуючи, однак, що цього можна було уникнути. В МВФ акцентують на тому, що їм відомо, що через дотування олігархів (зокрема підвищення індикативної ціни вугілля на 25%,) і чергове підвищення мінімальної зарплати у бюджеті багатомільярдна діра. Її треба якось перекривати. Очікують, що ціну на газ для населення буде підвищено на 18%-20%. Уряд все ще сподівається переконати Фонд у тому, що зростання ціни повинно бути мінімальним.

Ринок землі у Фонді, готові «відкласти на другий план». В цілому, за інформацією ЗМІ, Порошенко погодився на виконання «пунктів Лагард».

«У нього не було іншого виходу, оскільки потрібно забезпечити пікові виплати за зовнішніми боргами. Можна, звичайно, вийти на зовнішні ринки і позичити 3-4 мільярди доларів, однак цього недостатньо, і невідомо, які будуть відсотки без підтримки Фонду», – підкреслюють джерела, знайомі з перебігом зустрічі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-19 20:41 :00