Новини » Політика 26 січня, 2018, 20:42
Тарас Козак: Співпраця з МВФ поки що є безальтернативною
ZIK
ZIK

Потрібно продовжувати співпрацю з МВФ та повертати зовнішні борги. Адже якщо країна оголосить дефолт, то економіка держави почне стрімко падати.

Таку думку висловив голова бюджетного комітету Громадської ради Міністерства фінансів Тарас Козак  у ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK).

До 2020 року Україна має повернути по зовнішньому боргу 16 мільярдів доларів, або 457 мільярдів гривень.

Експерт зазначив, що Україна, звісно, може не повертати усі свої борги, проте це може призвести то складних наслідків.

«Якщо Україна не поверне гроші по зовнішньому боргу і оголосить дефолт, то економіка буде падати, зовнішні інвестори не тільки не приходитимуть, а й втікатимуть з країні. Натомість населення житиме ще бідніше, і сьогоднішній рівень життя здаватиметься непоганим», – застеріг Тарас Козак.

Адже сьогодні, насправді, в Україні ще відкриваються кілька десятків підприємств на рік із західними інвестиціями. Але якщо країна оголосить дефолт, то і ці підприємства повтікають.

«Я вважаю, що потрібно продовжувати співпрацю з МВФ, оскільки вона поки що є безальтернативною. І припинення співпраці з Міжнародним валютним фондом – це одразу криза в Україні», – констатував Тарас Козак.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 15:42 :47