Новини » Економіка 26 січня, 2018, 18:46
Альтернатива співпраці з МВФ – дефолт, – експерт
ZIK
ZIK

Наразі Україна немає інших варіантів, аніж співпраця з МВФ. Якщо вона зупиниться, то альтернативою є дефолт. В таких умовах говорити про розвиток економіки, залученні іноземних інвесторів та створення нових робочих місць, буде складно.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив голова бюджетного комітету громадської ради Мінфіну, координатор Громадянської Платформи Нова Країна Тарас Козак.

«В цілому програма, яка зараз є предметом кредиту МВФ, погоджена Верховною Радою ще в 2014 році, коли підписувалася коаліційна угода. Угода, яку тоді підписали 5 фракцій, на 95% співпадає з тими вимогами, які сьогодні ми маємо виконати перед МВФ. Тому це погоджені умови», – вважає експерт.

З іншого боку, за словами пана Козака, ці умови в Україні вважаються непопулярними.

«Чому не популярними? Бути популістами в наших умовах дуже легко. Коли бідному населенню казати, що якщо нашу землю віддати буржуям, то вони її звідси вивезуть. Звісно таким чином можна заробляти дешеві бали. Тому це робиться і дальше», – відзначив Тарас Козак.

На переконання гостя програми, наразі Україна немає інших варіантів, аніж співпраця з МВФ.

«Чи є інші варіанти крім МВФ? Немає. Якщо співпраця з МВФ зупиниться, альтернатива – це дефолт, економічна криза і досить серйозні потрясіння в українській економіці. Від цього ніхто не вмре. Ми проходили через дефолти, всі знають, що це неприємне слово і всі після нього виживають. Але говорити про розвиток економіки, залученні іноземних інвесторів, створення нових робочих місць, буде складно кілька років. Українці продовжать виїжджати за кордони, бідкатися на пенсіях, будуть біди з дорогами, лікарнями і все це дуже посилюватися якщо ми не будемо співпрацювати з МВФ», – переконаний експерт.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 23:28 :48