Новини » Суспільство

Й одна сигарета на день підвищує ризик серцево-судинних захворювань, – дослідження

Фото: Pixabay

Викурювання однієї сигарети на день є більш небезпечним, ніж вважається, стверджують дослідники, які виявили, що це все рівно підвищує ризик виникнення ішемічної хвороби серця або інсульту.

Команда, що проводила дослідження, стверджує: щоб зменшити вірогідність виникнення серцево-судинних захворювань, слід не лише скоротити кількість сигарет, а цілком полишити паління, – інформує видання The Guardian.

«Існує думка, що зменшення кількості сигарет значно знижує ризик захворювань, викликаних курінням», – сказав Алан Хакшоу, співавтор дослідження з Університетського коледжу Лондона, Великобританія. «Хоча це, можливо, і вірно для раку, проте не стосується серцево-судинних захворювань або інсульту».

Хекшоу та його колеги проаналізували дані 55 опублікованих звітів, що охоплювали 141 дослідження, проведені у період з 1946 по 2015 роки. В них брало участь понад декілька мільйонів людей, щоб вивчити вплив куріння на ішемічну хворобу серця або інсульт.

Команда проаналізувала дослідження, щоб з’ясувати, наскільки ризик ішемічної хвороби серця або інсульту збільшується для тих, хто палить у середньому по 1, 5, або 20 сигарет на день, у порівнянні з тими, хто ніколи не палив. Команда об’єднала результати та проаналізувала те, як одна чи п’ять сигарет на день впливає на здоров’я у порівнянні з 20 сигаретами на день.

В обох випадках ризик виникнення серцево-судинних захворювань був вищим для жінок, ніж для чоловіків.

Група встановила, що чоловіки, котрі курять одну сигарету на день, мають на 74% вищий ризик виникнення серцево-судинних захворювань порівняно з тими, хто не курить взагалі, тоді як у жінок, котрі викурювали 1 цигарку на день, ризик збільшувався на 119%.

Хоча, очікувалося, що ризик ішемічної хвороби серця або інсульту для тих, хто курить один раз на день, буде на 5% нижчим за тих, хто палить 20 разів на день, виявилося, що це, насправді, не так.

Чоловіки, котрі викурювали одну цигарку на день, мали 53%-ризик виникнення серцево-судинних захворювань у порівнянні з тими, хто палив 20 разів на день, і 64%-ризик виникнення інсульту. Тим часом жінки, котрі викурювали одну сигарету на день, мали 38%-ризик серцевої недостатності серця і 36%-ризик інсульту.

«Скорочення кількості сигарет – це добре, проте, щоб уникнути серцево-судинних захворювань, курці повинні повністю покинути погану звичку», – сказав Хекшоу, додавши, що такі пристрої, як електронна сигарета, можуть допомогти у цьому.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIKLoading...