live

Трамп закликав Ердогана спочатку «добити» ІДІЛ, а вже потім воювати з курдами

Президент США Дональд Трамп і президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган. Фото: axar.az

Президент США Дональд Трамп закликав Туреччину скоротити військову операцію в Сирії та не допустити конфлікту американських та турецьких сил.

Про це Трамп сказав у розмові з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом, повідомляє «Європейська правда» з посиланням на сайт Білого дому.

«Президент Трамп висловив занепокоєння тим, що ескалація насильства в Афріні підриває наші спільні цілі в Сирії. Він закликав Туреччину до деескалації, обмеження військових дій та уникнення жертв серед цивільного населення та збільшення числа переміщених осіб та біженців. Також закликав Туреччину проявляти обережність і уникати будь-яких дій, які могли б загрожувати конфліктами між турецькими та американськими силами», – йдеться у заяві.

Трамп зазначив, що обидві країни повинні зосередити зусилля на досягненні спільної мети і завдати поразки «Ісламській державі».

«Президент Трамп запропонував більш тісне двостороннє співробітництво для вирішення питань, через які Туреччина занепокоєна щодо своєї безпеки», – зазначили в Білому домі.

Турецькі сухопутні війська 21 січня увійшли на територію Сирії і просуваються в напрямку міста Афрін за підтримки підрозділів «Вільної сирійської армії».

Афрін був основним притулком для Робочої партії Курдистану з липня 2012 року, коли режим Башара Асада покинув місто без бою.

Анкара вважає курдську партію терористичною організацією і заявляє, що не допустить розширення контрольованих курдами територій.

Нагадаємо, що президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган, 23 січня обговорив вторгнення турецьких сил на північний захід Сирії в телефонній розмові з президентом Росії.

Loading...
Loading...
Loading...