Екс-міністр оборони: Путін на певному етапі піде на повернення Донбасу, щоб забули про Крим

ZIK

Для того, щоб всі забули про Крим, Путін на певному етапі поверне окупований Донбас, аби показати свою миротворчість.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко.

«Добре, що є Волкер, бо в попередній адміністрації США не було такого спеціального представника. Частково ці функції виконувала Нуланд, але вона не виходила на такий рівень. Також плюсом є те, що Волкер відстоює ту позицію, яка близька нам. Тобто має бути встановлений контроль над кордоном, тоді можна говорити про який пошук миру і доходити потім до виборів, поліції і прокуратури. Доки кордон не перекритий, то це все немає сенсу», – відзначив пан Гриценко.

На переконання політика, до завершення переобрання Путіна на варто нічого очікувати від зустрічей Волкера і Суркова.

«І очевидно, що нинішній владі в Україні не вдасться повернути Донбас з різних суб’єктивних і об’єктивних причин. Це вже буде тяжкий спадок для наступної влади, їй доведеться вирішувати це питання. Є певні ножиці між тим, що заявив Путін, тобто миротворці для охорони інших миротворців, і тим, що вимагає Україна, спочатку контроль над кордоном, а потім все інше», – вважає гість програми.

Читайте також: В Україні є три стратегії щодо Донбасу 

За словами колишнього міністра оборони, хоча Росія працює за радянськими шаблонами але випускає навіть в межах своєї жорстко контрольованої медійної платформи, де все, що подається немає і близького того, що відбувається в Україні, певні сигнали.

«Вже пройшла серія публікацій у друкованих виданнях, де військові середовища описують начебто їхнє бачення можливої миротворчої місії. Там уже йдеться про дію миротворців на всій території Донбасу і суміщення воєнної і поліцейської частини місії. Обговорюються варіанти, які країни могли б влаштувати і Росію і Україну з точки зору їх незаангажованості. Думаю зараз Кремль дивиться на реакцію від цих публікацій. Один із варіантів психологічного напряму мислення Путіна. Він на певному етапі піде на те, щоб повернути окупований Донбас і проявить свою миротворчість для того, щоб забули про Крим», – переконаний пан Гриценко.

Loading...