Новини » Політика

Богословська: Повернути Крим можна через перемовини між Україною, РФ і Туреччиною

ZIK

Позиція кримських татар – кримськотатарська автономія у складі України. Це той компроміс, який політично треба буде прийняти для того, щоб повернути Крим.

Про це в ефірі програми Vox populi (19.15 – 20.00 на телеканалі ZIK) заявила український політик, народний депутат кількох скликань Інна Богословська.

Гостя програми зауважила, що позиція кримських татар полягає у тому, що Крим – це кримсько-татарська територія.

«Насправді, кримські татари достатньо серйозно патріотично налаштовані до України з однієї простої причини – вони жорсткі вороги Росії, тому що саме росіяни виселили їх із Криму і фактично позбавили 400 тисяч населення батьківщини. Багато людей позбавили життя, тому, звичайно, вони наші ситуативні партнери», – каже Інна Богословська.

Політик наголосила, що Крим – це територія, яка на сьогодні стає найважливішою у Чорноморському басейні.

«Повернути Крим ми зможемо лише у межах тристоронніх домовленостей – Україна, Росія і Туреччина, де проживає половина кримськотатарського населення. І кримські татари, звичайно ж, будуть наполягати на кримськотатарській автономії у складі України. Це їхня позиція. Це позиція, яку дуже складно перемогти, тому що немає нікого більш наполегливого у своїй боротьбі, аніж корінний мешканець тієї чи іншої території. Я думаю, що це той компроміс, який нам політично треба буде прийняти для того, щоб повернути Крим», – вважає Інна Богословська.

Гостя програми також наголосила, що основна причина, через яку Україну не приймають до НАТО, це понад 2 тис км спільного кордону із РФ.

«Якщо ми мали би шанси бути членами НАТО, то, може, це була би гарніша перспектива для нас. Але ми не маємо зараз і, я думаю, 20-25 років наперед, ми не маємо таких шансів. Тому єдиний шанс для нас сьогодні – це мати мілітаризовану економіку, захищений нейтралітет», – вважає Інна Богословська.

З її слів, якщо Україну і не беруть зараз до НАТО, необхідно перевести українську армію на стандарти Північноатлантичного альянсу.

Loading...