Новини » Політика

У суді лише через 2,5 роки вдалося арештувати авто доньки Ківалова, вартістю 2,2 млн грн

Печерський районний суд арештував автомобіль Land Rover Range Rover Autobiography доньки Сергія Ківалова та колишньої дружини екс-прокурора Подільського та Шевченківського районів Києва Сергія Нечипоренка.

Про це йдеться в ухвалі суду за 26 грудня 2017 року повідомляють «Наші гроші».

«Полювання» на авто, вартістю більше 2 млн грн триває вже близько трьох років, відколи в центрі Києва 30 листопада 2015 року під час отримання хабаря $150 тис. затримали Сергія Нечипоренка – зятя одіозного регіонала Сергія Ківалова.

Досудовим розслідуванням встановлено, що Нечипоренко діяв за попередньою змовою із заступником прокурора Подільського району Києва Олексієм Білим. Нечипоренко та Білий вимагали від екс-депутата та власника «Укргазбанку» Василя Горбаля гроші за непритягнення його брата, Олега Горбаля, до відповідальності та обіцяли закрити кримінальне провадження по розтраті коштів, виділених на рефінансування «Укргазбанку».

Коли у прокурора почалися проблеми, записаний на Орехову Land Rover, який коштує щонайменше 2,2 млн грн, начебто продали за 149,9 тис. грн, на підставі довіреності, виданої через місяць після продажу. Сукупний трудовий дохід нового власника становив 530 грн. «Зазначений дохід є значно меншим не тільки вартості автомобіль марки «Land Rover Range Rover Autobiography» відповідно до довідки-рахунку, а й реальної середньої ринкової вартості зазначеного автомобіля», – вказано у рішенні суду.

Потім авто переписували ще на двох людей, які не змогли довести, що мали гроші на купівлю такої автівки.

Раніше Land Rover за клопотанням правоохоронців не можна було арештувати, бо Нечипоренко та Орехова скористалися підробленим договором про поділ майна. Із цим документом Ірина Орехова свого часу оскаржила арешти спільних із Нечипоренком нерухомості та автомобілів.

Підробила документи, за даними «Судової влади», Марина Апатенко. Згідно Єдиного реєстру нотаріусів – це діючий столичний нотаріус. Спочатку вона сфальсифікувала договір про поділ майна Нечипоренка та Орехової у грудні 2015 року. При чому, в день, коли Апатенко зареєструвала договір, Ірина Орехова узагалі була за межами України. Тому нотаріус вказала «завідомо недостовірні відомості» про те, що від імені Орехової «нібито на підставі довіреності за реєстровим номером діє представник». Також нотаріус підробила підпис Орехової і засвідчила довіреність, «вчинивши такими діями складання завідомо підробленого офіційного документа».

За підробку документів для Нечипоренка та Орехової нотаріус Апатенко потрапила до суду, визнала вину, але на підставі угоди з прокурором була звільнена від покарання з іспитовим строком в 1 рік у січні 2017 року. Також суд присудив їй штраф у 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Loading...