середа, 24 січня, 2018, 4:15 Політика
Сакварелідзе про Антикорупційний суд: Створення напівфабрикату за гнилої влади є ризиком

Створення напівфабрикату за гнилої влади, коли немає правильного політичного процесу, є великим ризиком того, що ми отримаємо псевдо-антикорупційний суд, який нібито буде, а нібито ні.

Про це в ефірі програми Vox populi (19.15 – 20.00 на телеканалі ZIK) заявив заступник генерального прокурора України у 2015-2016 роках Давид Сакварелідзе, відповідаючи на питання глядачки, чи створення Антикорупційного суду справді допоможе побороти корупцію в Україні.

Екс-заступник генерального прокурора України зазначає, що для створення повноцінного Антикорупційного суду Україні знадобляться роки.

«А ще й при такій системі та владі, яка не хоче його створювати! Вони намагаються затягувати створення Антикорупційного суду аж до президентських виборів, щоб ніяких серйозних ситуацій не відбулося. Будуть розповідати європейцям, що потрібно багато часу, мовляв, давайте запросимо громадські організації. Також намагатимуться фальсифікувати якісь результати конкурсів», – зауважив Сакварелідзе.

Читайие також, Сакварелідзе: Ймовірність видворення Саакашвілі з України є високою

Політик вважає, що у деякій мірі створення Антикорупційного суду сприяло б боротьбі з корупцією в Україні.

«Але створення напівфабрикату за гнилої влади, коли немає правильної політичного процесу, є великим ризиком того, що ми отримаємо псевдо-антикорупційний суд, який нібито буде, а нібито ні. Таким чином ми отримаємо якийсь напівфабрикат», – заявив екс-прокурор.

Та попри це, Сакварелідзе наголошує, що створювати Антикорупційний суд треба.

«Але я далекий від тої перспективи, що він буде повноцінним Антикорупційним судом. Бо вже створили ДБР, куди «понапихали» своїх людей і сказали, що виконали свій обов’язок – створили новий орган ДБР. Тому, на жаль, системні проблеми країни вирішуються лише політикою. А Антикорупційний суд та НАБУ можуть розхитати ситуацію та створити певний дискомфорт для влади. І НАБУ зараз це робить. Та в жодній країні без нормальної влади та без нормального процесу жодні проблеми не вирішувалися. Відтак, лише антикорупційними судами не можна кардинально змінити країну та покращити ситуацію в усіх державних інститутах», – акцентував Давид Сакварелідзе.

Читайте також, Давид Сакварелідзе: У ризикований момент Путін і Порошенко можуть зіграти разом

 
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-17 10:28 :29