середа, 24 січня, 2018, 12:25 Політика
Лист Януковича дав легітимності діям російських військ
Голова Верховної Ради України Андрій Парубій. Фото: УП
Голова Верховної Ради України Андрій Парубій. Фото: УП

Російська Федерація розпочала підготовку до збройної агресії на території України ще у 2012 році, а лист екс-президента Януковича у 2014 році став легітимною підставою ввести російські війська.

Про це на допиті в Оболонському суді Києва у справі про державну зраду Януковича сказав спікер Верховної Ради Андрій Парубій, пише Українська правда.

Він додав, що йому відомо, що Янукович звертався до Путіна щодо введення військ на територію України.

«Мені відомо, що на одному з засідань Ради безпеки ООН, 3 березня, якщо не помиляюсь, був зачитаний лист Сурковим, представником Росії, до президента Путіна з проханням ввести російські війська на територію України», – сказав Парубій.

Він додав, що саме після листа російські підрозділи перестали маскуватись і більше не «намагались несамоідентифікуватись як збройні сили РФ».

«Цей лист Януковича дав легітимності діям російських військ», – сказав Парубій.

Він також додав, що йому як секретарю РНБО було відомо, в тому числі і з закритих даних, що керівництво РФ розробляло кілька сценаріїв щодо України.

«Як стало мені відомо пізніше, ще з 12 року, наголошую – з 12 року, на території України, особливо у південно-східних областях формувалася мережа контрольованих російськими спецслужбами організацій, які під виглядом реконструкторів Другої світової війни насправді готували кадри і мали детальний план захоплення місцевих адміністрацій, органів влади і підготовки до введення російських військ», – сказав Парубій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-20 08:02 :25