вівторок, 23 січня, 2018, 15:17 Суспільство
ЗНО-2018: російську мову виключили з переліку
Фото: radiosvoboda.org
Фото: radiosvoboda.org

З переліку предметів для проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року вилучено російську мову.

Про це сьогодні на прес-конференції повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Вадим Карандій, пише УНІАН.

За його словами, перелік предметів, з яких можна пройти ЗНО у 2018 році, традиційний, але зменшився на один і цього року становить 11 предметів.

«Це предмети із навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів. Щодо предмету, який був вилучений – це російська мова у зв’язку з тим, що обсяг замовлення на відповідний тест був невисокий. Російська мова стоїть поміж інших мов, які є в Україні, зокрема, польської, угорської, румунської, молдовської, з яких тестування не відбувається», – сказав Карандій.

За його словами, тестування проходитиме за таким графіком: 22 травня – математика, 24 травня – українська мова та література, 29 травня – іспанська, німецька та французька мови, 1 червня – англійська мова, 4 червня – біологія, 6 червня – історія України, 8 червня – географія, 11 червня – фізика, 13 червня – хімія.

Карандій нагадав, що кожному учаснику ЗНО дається право обрати для складання тестів до 4 предметів з 11.

«Потрібно розуміти, що для випускників поточного року мінімальна кількість предметів, яку вони можуть обрати – три. Це зумовлено тим, що це є мінімальна кількість предметів, з яких особа має проходити державну підсумкову атестацію. У даному випадку, вибір цих предметів повинен бути наступний: українська мова є обов’язковий предмет ЗНО для будь-якої особи, яка проходить державну підсумкову атестацію у поточному році. Якщо випускник загальноосвітнього державного закладу проходить і інші державні підсумкові атестації, у такому випадку їх вибір повинен бути наступний: на другому місці така особа повинна обрати або математику, або історію України як вибірково-обов’язкові предмети і на третьому місці може обрати на власний розсуд будь-який предмет, який не зазначений мною на першій та другій позиції», – сказав він.

Карандій також зазначив, що так само, як і у попередні роки, у 2018 році передбачається додаткова сесія ЗНО, яка пройде з 2 до 11 липня.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-13 01:01 :31