Новини » Політика 23 січня, 2018, 14:18
Закон про тимчасово окуповані території став важливим кроком з точки зору права, – Шкрум
ZIK
ZIK

Гібридна оборона, яку обрав Президент, за три роки призвела до того, що суди не завжди справедливо засуджували українських військовослужбовців та прикордонників. Їх звинувачували у незаконному використанні зброї за захист України та блокпостів. Тому закон «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях» зараз дає можливість врегулювати такі питання.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного ток-шоу «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним (щопонеділка о 21:30 на телеканалі ZIK) говорила народний депутат України Альона Шкрум.

«Я не голосувала в першому читанні за закон «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях», тому що там абсолютно не було Криму, дати окупації, а були лише розширені повноваження Президента», – сказала Шкрум.

Гостя розповіла, що подавала більше ста поправок на розгляд у парламенті, і попри те, що їх не підтримали, вона все ж у другому читанні проголосувала за закон.

«Вважаю, що в законі є два позитиви і п’ять величезних негативів. Один з позитивів – це те, що ми нарешті робимо крок до зміни правового статусу з режиму Антитерористичної операції (АТО), фактично на режим війни. Адже у законі ми говоримо про те, що Росія є агресором, вона напала на Крим і Донбас, і що у нас вже не АТО, а самооборона України і намагання відновити суверенітет над територіями», –  прокоментувала вона.

За її словами, ухвалений закон також став дуже важливим кроком у розв’язанні конфліктних ситуацій, зокрема, які стосуються українських військовослужбовців.

«Закон про тимчасово окуповані території став дуже важливим з юридичної точки зору як для України, так і міжнародних судів, а найголовніше – для наших військових. Адже гібридна оборона, яку обрав Президент, за три роки довела нас до того, що вже було засуджено декілька українських військовослужбовців та прикордонників. Їм інкримінували незаконне використання зброї за захист України та блокпостів і засуджували на декілька років ув’язнення. Все через те, що суди по-різному трактували АТО, адже ніде не було зазначено, відколи вона триває і чи військовослужбовці боролися з терористами, чи ні», – розповіла Шкрум.

Вона зазначила, що в законі визначена дата окупації – 20 лютого 2014 року і принаймні від неї можна відштовхуватись у всіх юридичних питаннях.  

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-22 18:02 :37