live
Новини » Політика

Якщо зараз буде поступка для Росії від ПАРЄ – наступним буде ЄС, – депутат

ZIK

Українська делегація повинна тримати тверду позицію у ПАРЄ. Також потрібно проводити дипломатичну роботу, щоб санкційний режим європейських держав щодо Росії зберігся.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив народний депутат (фракція «Батьківщина») Іван Крулько.

Нагадаємо, Генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд заявив, що настав час для гармонізації відносин всередині Ради Європи та повернення «на борт» організації держав-членів. Ягланд заявив, що РЄ опинилася у фінансовій кризі через зменшення внесків від Туреччини та РФ. А міністр закордонних справ Данії Андерс Самуельсен вважає, що несплата внесків РФ ставить під загрозу роботу РЄ.

Іван Крулько зазначив, що коли Росія застосувала проти України агресію, окупувавши спочатку Крим, а потім розпочала військові операції на Донеччині та Луганщині, наша держава залишилась сам-на-сам із ворогом. Єдине, що запропонувала Європа зі свого боку як захист України – санкції проти агресора, продовжив нардеп. Проте санкції, зауважив Іван Крулько, на Росію не подіяли, адже вона продовжила агресію.

«Рада Європи – це організація, де повинні шанувати цінності. Питання територіальної цілісності країн, кордонів – це один із ключових моментів. Тому, якщо Російська Федерація потрапила під санкції, зокрема, … призупинили їхню можливість голосування у ПАРЄ, – це така м’яка форма санкцій.

Росія нічого не зробила, щоби забрати свої війська, щоб відновити територіальну цілісність України, понести за цевідповідальність, і раптом через грошові, фінансові питання Росію повертають – тоді, мені здається, що постане питання щодо подальшого авторитету ПАРЄ», – вважає Іван Крулько.

Гість програми пояснив, що так може відбутися, адже виглядає на те, що така країна як РФ може здійснити агресію, а їй за те нічого не буде. Політик наголосив, що, на його думку, європейські демократичні країни проходять серйозне випробування щодо наявності тих цінностей, про які так багато говорять і до яких має рухатися наша країна.

«Я вважаю, що українська делегація повинна там тримати тверду позицію – раз. Причому, вона має бути об’єднана, незалежно від фракцій. По-друге, потрібно проводити дипломатичну роботу, щоб все ж санкційний режим щодо РФ зберігся.

І по-третє, очевидно, що ті країни ЄС, які стоять на боці України, мають нам допомогти, бо насправді я знаю із різних розмов, що у Європі почалися серйозні коливання. І якщо зараз відбудеться перша поступка у питанні ПАРЄ, то далі, наступним разом, це може зробити ЄС», – заявив Іван Крулько.Loading...
Loading...
Loading...