вівторок, 23 січня, 2018, 14:32 Політика
Якщо новий голова ПАРЄ забуде про долю Аграмунта, боротимемося і з ним, – Гончаренко

Українська делегація й надалі не підтримуватиме ідею повернути Росії право голосу у ПАРЄ. Якщо ж новий президент Мікеле Ніколетті вирішить піти тим же шляхом, що і його попередник, підтримуючи Росію, українці боротимуться і з ним.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15: 00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявив народний депутат України Олексій Гончаренко.

На його думку, історія із попереднім президентом ПАРЄ Педром Аграмунтом, який поплатився за свою проросійську позицію, стане повчальною для багатьох європейських політиків.

«Вони отримали серйозний урок, що співпраця із путінським режимом є надзвичайно токсичною і може знищити кар‘єру політика у Європі. Думаю, що це побачили усі, в тому числі і новий президент ПАРЄ Мікеле Ніколетті, який, до речі, допомагав позиціям Аграмунта», – вважає Гончаренко.

Та все ж депутат сподівається, що, зважаючи на сумну долю свого попередника, новий голова ПАРЄ займе виважену позицію. Однак наразі українській стороні не подобаються заяви італійця щодо повернення російській делегації права голосу.

«Якщо він не пам‘ятатиме долі Аграмунта, будемо боротися із цим президентом. Слава Богу, досвіду вистачає», – зауважив Гончаренко.

Нардеп додав: на цій сесії йтиметься про те, якими є гуманітарні наслідки війни в Україні – наводитимуть статистику загиблих, поранених та біженців.

«До речі, післязавтра відбудеться ще одна доповідь щодо дітей, які стали жертвами збройних конфліктів у Європі. Там буде і український кейс. Ми намагатимемось максимально піднімати питання дітей Донбасу і там. Безумовно, користуватимемось такими доповідями, щоб привернути увагу до того, що відбувається в Україні», – підкреслив Гончаренко.

Адже на ПАРЄ представлені 47 держав. Тож депутат вважає це «унікальною можливістю» донести до найактивніших парламентарів усіх країн Європи «реальну ситуацію в Україні».

Гончаренко прокоментував заяву Генерального секретаря Ради Європи Турбйорнана Ягланда про неробхіднісьть повернути російську делегацію до ПАРЄ.

«Ми боротимемось з ідеєю повернути Росії право голосу. Та сьогодні ця держава вдається до шантажу, припинивши сплачувати внески. Генеральний секретар Ради Європи – головний бюрократ, адже, хоча й не очолює її, та відповідає за всю бюрократичну роботу. Тому для нього це є великою проблемою», – зазначив Гончаренко.

 «Сьогодні ми вважаємо, що піддаватись на шантаж росіян – принизливо і багато колег підтримує нас у цьому. Протягом чотирьох років ми не даємо їм повернути право голосу, боротимемось і цьогоріч. Та, на жаль, присутнє сильне проросійське лобі і, безумовно, пан Ягланд входить у нього», – наголосив Гончаренко. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 14:06 :33