Новини » Події 23 січня, 2018, 23:15
Володимир Хижий: Вибухи у Новобогданівці, Лозовій, Артемівську були підготовкою до дестабілізації
ZIK
ZIK

Причиною вибухів на складах із боєприпасами у Калинівці є диверсія, проте детальніше має розібратися слідство.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» заявив екс-заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенант Володимир Хижий.

Гість програми заявив, що вибухи, які сталися на складах із боєприпасами в Україні до початку війни, а йдеться про склади у Новобогданівці, Лозовій, Артемівську, були «підготовкою до дестабілізації ситуації в регіоні».

Екс-заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України, коментуючи вибухи на складах із боєприпасами у Калинівці, зазначив, що, на його переконання, йдеться про диверсію.

«Детальніше, зрозуміло, розбереться слідство, але причиною подій, які відбувалися у Калинівці, є диверсія. Яким чином вона була здійснена, це вже також прерогатива слідства. Але те, що це була диверсія, і послідовність дій, пов’язаних із вибухами на арсеналах, базах і складах, говорить тільки про одне: якщо ми візьмемо хронологію – Новобогданівка, Лозова, Сватове, Артемівськ, далі – Балаклія-перша, про яку Міністерство оборони чомусь замовчує. Далі були такі самі нальоти безпілотників на склади бригад – 72-ї і 93-ї. Це все було у 2015-му і на початку 2016 року. Далі – Балаклія-друга, яка вже вибухнула, і Калинівка. Про що це говорить? Ми знаходимося у стані війни», – наголосив гість програми.

Екс-заступник начальника Генерального штабу ЗСУ зауважив, що на складах у Калинівці були боєприпаси, які підлягали утилізації.

«Коли почався збройний конфлікт, коли почалася агресія Російської Федерації, ті боєприпаси, які були у переліку надлишково, були відібрані і були готові до застосування, але залишалися також боєприпаси, які підлягали утилізації. А Калинівка – це якраз той арсенал, який перейшов у 2008 році із складу Департаменту утилізації боєприпасів Міністерства оборони. Тобто, первісною його функцією була утилізація», – розповів Володимир Хижий.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-20 06:54 :22