вівторок, 23 січня, 2018, 9:49 Економіка
У НБУ повідомили, коли слід очікувати стабілізації гривні
Національний банк України. Фото: НБУ/Flickr
Національний банк України. Фото: НБУ/Flickr

Заступник глави Національного банку України Олег Чурій вважає, що валютний ринок почне відновлюватися найближчими тижнями або місяцями.

Національний банк очікує, що валютний ринок стабілізується найближчим часом. Про це сьогодні, 22 січня, повідомив заступник голови НБУ Олег Чурій, пише Економічна правда.

«Ми не бачимо ніяких проблем на валютному ринку. У нас досить високі резерви, і ми постійно присутні на ринку. З початку місяця ми продали близько 160 млн доларів (через інтервенції за методом запиту найкращого курсу, – ред.). Ми продаємо, насправді, не дуже великі обсяги – близько 15-20 млн доларів на день. Великого перекосу ми не бачимо», – заявив він.

За його словами, поточне зниження курсу гривні є сезонним фактором.

«У нас 50% надходжень валютної виручки йде від аграріїв. У них зараз мертвий сезон, деякі компанії тільки з відпустки повернулися на минулому тижні. Вони проводять зараз обмежені експортні операції», – сказав Чурій.

Він упевнений, що ситуація зміниться найближчими тижнями або місяцями.

«Найближчим часом, може, пару тижнів – місяців, максимум, ситуація має змінитися. Велика частина коштів у аграріїв перебуває або у валюті, або в товарі, і щоб посіяти урожай, їм потрібні великі обсяги гривні», – зазначив він.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-19 07:33 :50