Новини » Світ 23 січня, 2018, 12:11
Скло виготовлялося в Африці ще до прибуття європейців, – дослідження
Фото: independent.co.uk/Abidemi Babatunde Babalola
Фото: independent.co.uk/Abidemi Babatunde Babalola

Скло виготовлялося в Африці задовго до прибуття європейців, на думку вчених, які вивчали намистини, знайдені у Нігерії.

Хімічний аналіз скла, знайденого на нігерійському місці археологічних розкопок, засвідчив цілком унікальний склад, – інформує видання The Independent.

Знахідка суперечить довготривалому припущенню про те, що скло у Африку було завезене торговцями з Середземномор’я та Середнього Сходу.

Ігбо Олокун, місце, де були виявлені намистини, розташоване на південному заході Нігерії.

«Ця область більше ста років відома виробництвом скляних виробів, проте історики довгий час вважали, що тут займалися виключно переплавкою імпортного скла», – сказав д-р Абідемі Бабатунде Бабалола, антрополог Гарвардського університету, США, який очолював дослідження.

Протягом останнього десятиріччя дослідники стали припускати, що виробництво скла у цьому регіоні фактично є цілком автентичною справою, проте бракувало доказів.

Останнє дослідження, проведене д-р Бабалолою та його співробітниками, здається, вирішили це питання.

З 12 тис. скляних намистин, знайдених на місці розкопок, дослідники проаналізували 52, і не знайшли жодного збігу у складі скла, що виробляється деінде.

У Ігбо Олокуні були знайдені дві групи скла: з високим вмістом вапна та глинозему, а також з низьким вмістом вапна та високим рівнем глинозему.

Обидва були визначені унікальними для регіону, і д-р Бабалола та його команда зазначили, що їх склад відображає місцеву геологію та доступну сировину.

Також слід зазначити, що скло, знайдене у Ігбо Олокуні датується між 1100 і 1500 роками, тобто століття до того, як європейці створили торгові мережі у Західній Африці.

Результати дослідження опубліковані у журналі Journal of Archaeological Science.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-18 23:26 :30