вівторок, 23 січня, 2018, 17:18 Політика
Президент затвердив призначення нових членів ЦВК
ЦВК. Фото: Нужненко Сергій/УНІАН
ЦВК. Фото: Нужненко Сергій/УНІАН

Президент Петро Порошенко під час зустрічі з Головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм підписав подання на призначення нових членів Центральної виборчої комісії. Глава держави також підписав лист про звільнення з посади членів Центральної виборчої комісії у зв’язку із закінчення терміну і строку їх повноважень.

Про це повідомляє прес-служба глави Української держави.

«Зараз ми запускаємо процес оновлення складу ЦВК. Я радий, що нарешті всі фракції, внесли кандидатури, які відповідають всім критеріям. Я їх включив до складу подання», – повідомив Президент.

«Я впевнений в тому, що ми спільно несемо відповідальність за якісне проведення і президентських, і парламентських виборів. І тому висловлюю надію, що після проведення необхідних процедур і спецперевірок, Парламент буде здатний якнайшвидше винести це питання на голосування і допомогти сформувати новий склад Центральної виборчої комісії», – наголосив Президент.

В свою чергу, Голова Верховної Ради України Андрій Парубій назвав дуже позитивним подання кандидатур членів ЦВК від Президента, як і передбачено Законом.

«Я невідкладно дам доручення, щоб кандидатури членів ЦВК подали на спецперевірку. Нагадаю, що відповідно до законодавства вона триватиме до 15 діб. Це той термін, який ми встигаємо (провести перевірку – ред.) до початку нової сесії», – сказав Андрій Парубій.

Він також додав, що дасть доручення профільному комітету «невідкладно розглянути (подання – ред.), щоб ми вже в лютому вийшли на позитивне рішення оновити ЦВК».

Голова Парламенту зауважив, що це рішення є «важливим і для суспільства, і для наших міжнародних партнерів».

Нагадаємо, що ще в листопаді посли країн G7 в Україні закликали українську владу до оновлення складу Центральної виборчої комісії – призначення членів ЦВК на 13 посад, термін перебування на яких вичерпано.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-20 19:52 :59