вівторок, 23 січня, 2018, 16:04 Світ
Потрібно, щоб визволені заручники розповіли Ягланду про пережиті ними тортури, – Таран
ZIK
ZIK

Якщо Генеральний секретар Ради Європи Турбйорнан Ягланд вважає, що на Донбасі російська сторона не порушує права людини, потрібно привезти на засідання Ради Європи визволених українських військовополонених. Вони б наочно розповіли про тортури та нелюдське ставлення до наших громадян.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) висловив політолог експерт Центру «Ейдос» Віктор Таран.

За його словами, сьогодні Україна має чітку підтримку від стратегічних європейських партнерів – Німеччини, Франції чи Великобританії.

«Європейський Союз щопівроку продовжує санкції проти Росії, незважаючи на те, що ці держави терплять економічні збитки, а частина бізнесу категорично виступає проти таких дій і тисне на своїх політиків. Однак Франція, Німеччина та інші ключові держави прекрасно знають, скільки коштує поступатись агресору», – наголосив Таран.

Мовляв, ці країни пережили це на власному історичному досвіді. Однак після виборів у низці європейських держав ситуація може змінитися.

«Тому дуже добре, що зараз при владі Меркель та Макрон – ми маємо сталих союзників. Єдине, що мене непокоїть, яка позиція буде в Італії через кілька місяців, після виборів. Швидше за все, якщо подивитись на рейтинги, до влади там прийдуть популістські сили – «Рух п‘яти зірок» чи партія Берлусконі. Вони більш проросійські, це може хитнути маятник», – переконаний Таран.

Складною є і ситуація в Австрії, новий уряд якої теж «дивиться прихильно на Росію».

«Недавно міністр закордонних справ Австрії заявила, що санкції щодо Росії не принесли успіху, тож необхідно шукати нову економічну та політичну парадигму проти РФ», – зауважив експерт.

Тож він вважає, що зараз Україні необхідно «активізуватися на європейському фронті» та чітко артикулювати головні тези.

«Найпереше, що санкції таки дієві і допомагають стримати агресора. Друга теза – агресором таки є Росія. Третя – потрібно доносити до Ради Європи та наших союзників усі факти порушення прав людини», – зазначив Таран.

Мовляв, у своїй заяві Генеральний секретар Ради Європи Турбйорнан Ягланд сказав, що Росія «не перейшла червону лінію, бо, набито, немає фактів, які б свідчили про тортури». Тому експерт вважає: аби переконати європейців у порушеннях прав людини, що відбуваються на Донбасі, слід залучити звільнених українських військовополонених.

«Потрібно просто привезти наших військовополонених до Страсбурга, щоб вони наочно розказали про тортури, які пережили та про нелюдське ставлення до наших громадян», – переконаний Таран. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-18 00:18 :52