вівторок, 23 січня, 2018, 10:05 блоги Суспільство
У музеї Франка проведе авторську екскурсію легенда музейної справи Віра Бонь
Богдан Тихолоз
літературознавець, франкознавець
Віра Бонь. Фото: Соцмережі
Віра Бонь. Фото: Соцмережі

Хто така Віра Лук’янівна Бонь, – музейникам не лише Львова і Львівщини, а й цілої України пояснювати, мабуть, не треба. Не люблю зужитих штампів на кшталт «легенда...» чи «гросмайстер...», але в цьому разі вони, як рідко коли, доречні, – бо правдиві.

Бо Віра Лук’янівна і справді – легенда і гросмайстриня української музейної справи. Для Музею ж Франка – це одна з найвидатніших його творців. De facto вона багато років, навіть десятиліть була справжнім інтелектуальним лідером Музею, його розумом і серцем, хоча ніколи – !!! – формально його не очолювала (попри те, що кілька разів була в. о.). Змінювалися директори, змінювалася політична влада й економічна ситуація, а Віра Лук’янівна упевненою рукою вела #ДімФранка – немов великий океанський лайнер – крізь бурі і шторми, ніколи не піднімаючись на капітанський місток. Для неї важливіше було, щоб цей корабель плив у правильному напрямі. І він пливе...

Сьогодні їй 90. І сьогодні це одна з найактивніших і найкреативніших працівниць музею, відкрита до всього нового, у ясній голові якої повсякчас народжуються цікавезні ідеї й музейні проекти.

Дякуємо, Віро Лук’янівно.

Тішимося, що ми з Вами, а Ви з нами – і дуже-дуже хочемо ще довго-довго працювати разом із Вами в одній молодій команді. Бо Вашої молодості можна тільки повчитися.

Найближчої п’ятниці – авторська екскурсія Віри Бонь у Музеї Франка. І я не знаю кращої форми вшанування ювілею великої Музейниці.

Ця екскурсія має назву «Музей як Дім».

І не тільки тому, що і справді Музей Франка багато років поспіль був для Віри Лук’янівни рідним домом.

А насамперед тому, що вона є душею цього дому.

Ось вона, дивиться на нас.

Погляньте в ці очі.

А краще – приходьте.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-17 11:25 :22