вівторок, 23 січня, 2018, 16:27 Світ
Лілія Шевцова: Захід залишає Росії один сценарій – загнивання
Лілія Шевцова. Фото: apostrophe.ua
Лілія Шевцова. Фото: apostrophe.ua

Після довгого розгойдування західне співтовариство починає шукати відповідь на виклик, яким для нього стала Росія. Сприйнявши західну м’якотілість за норму і спробувавши розгойдати ліберальні демократії зсередини, Кремль спровокував неминучу відповідь. «Колективний Захід» формує нові правила гри з Росією, які загрожують зруйнувати настільки успішну модель виживання самодержавства. Ні, Росії не загрожує ні ізоляція з боку Заходу, ні жорстка конфронтація. Захід не збирається заганяти Кремль в кут. У Заходу немає прагнення обвалювати російський режим: навіщо цей головний біль? Для Кремля все набагато гірше: позбавляючи Росію модернізаційного і фінансового ресурсу, Захід залишає Росії один сценарій – загнивання.

Про це написала політичний експерт Ліля Шевцова у своїй статті для «Радіо Свобода».

Подаємо окремі думки автора статті:

«Але навряд чи російська еліта, яку не турбує деградація країни, може зітхнути з полегшенням. Замість закону в Росії російська еліта отримає закон в західному співтоваристві. Але тут виникає питання: як західні політичні інститути скористаються вразливістю російського правлячого класу, поставивши його перед загрозою перетворити в об’єкт перманентного розслідування? Адже Захід зовсім не зобов’язаний піклуватися про національні інтереси Росії, якщо її еліта стала антинаціональною. Які зобов’язання будуть брати на себе представники російського правлячого класу, приперті до стінки західним правосуддям? Так, вони залишаться лояльними Путіну, – впевнені багато хто. Та невже? У будь-якому випадку формується зовнішній фактор пресингу, який вплине і на російську політичну сцену, і на ступінь лояльності політичного класу до Кремля.

Такий підсумок кремлівської зовнішньої політики. Замість того щоб забезпечити собі роль великої держави і члена світового «Концерту націй», Росія виявилася державою, від якої сахаються. Але не стільки зі страху, скільки прагнучи уникнути гидоти і... з відразою. Росія стала державою, правлячий клас якого виявився у принизливій залежності від того, який вибір йому нададуть західні органи, які оцінюють його поведінку.

Згадаю Салтикова-Щедріна: «Це ще нічого, що в Європі за наш рубль дають один полтинник, буде гірше, якщо за наш рубль стануть давати в морду». Правда, ось незрозуміле: 72% росіян вважають, що Росія залишається «великою державою». Що це – наївність чи атрофування мізків?»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 20:53 :22