вівторок, 23 січня, 2018, 16:57 Політика
Фінансові донори підстраховуються, щоб Антикорупційний суд таки створили, – Фесенко
ZIK
ZIK

Як самі українці не довіряють судовій системі та владі, так і фінансові донори не зовсім довіряють Україні. Бо вони бачать, що затягується створення Антикорупційного суду і у них виникають підозри та побоювання, що це робиться свідомо.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) говорив політолог Володимир Фесенко.

«Не лише міжнародні донори будуть впливати на процес формування Антикорупційного суду. Інша річ, що є принципова проблема непрямого обмеження державного суверенітету, бо створюється небезпечний прецедент на майбутнє. Хоча навіть за попередніх президентів, найбільше за Ющенка і Януковича, експерти переважно говорили, що у нас є непряме зовнішнє управління», – розповів Фесенко.

Він вважає, що не варто говорити про чітко сформульований інститут зовнішнього управління, але певні механізми впливу все-таки є.

«Якщо ми претендуємо як за кількістю населення, так і за територією на статус однією з найбільших європейських держав, то, на жаль, за свідомістю ми є маленькою та залежною країною. Тому нам доведеться вирішувати цю проблему», – прокоментував він.

При створенні Антикорупційного суду поєдналися як питання внутрішньої політики, так і зовнішніх відносин.

«Існують не тільки наші міжнародні зобов’язання, бо вони дійсно є і про них нагадує Міжнародний валютний фонд. Але політики і народні депутати України взяли на себе такі ж зобов’язання, коли проголосували конституційні зміни по судовій реформі, де також  йшлося про створення Антикорупційного суду. Як завжди чорт ховається в дрібницях і деталях. На мій погляд, можна було б знайти певний компроміс, адже була і ніби залишається Громадська рада доброчесності і їй можна надати право вето», – розповів політолог.

За його словами, якщо ж у цій громадській раді і будуть експерти, наприклад, з МВФ та ЄС, то, мабуть, вони мало знатимуть про наших суддів чи кандидатів на ці посади. Але ж вони все одно наполягають, бо до кінця не довіряють владі.

«Це так, як наші громадяни не довіряють судовій системі та владі, так і наші фінансові донори не зовсім довіряють нам. Тому так все і відбувається. Бо вони бачать затягування зі створенням Антикорупційного суду і у них виникають підозри та побоювання, що цей суд свідомо не хочуть створювати. Саме тому вони хочуть підстрахуватися і ввести своїх людей у кваліфікаційний орган, хоча б дорадчий, але з правом вето», – наголосив Фесенко. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-23 20:12:14