вівторок, 23 січня, 2018, 21:50 Політика
Екс-заступник начальника Генштабу: У 2016-му потреба у бензині була завищена удесятеро
ZIK
ZIK

Наприкінці лютого 2016 року змінили потребу у паливно-мастильних матеріалах, завищивши її. Так, потреба у 95 бензині для Міноборони була завищена у 10 разів.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» заявив екс-заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенант Володимир Хижий.

Гість програми, коментуючи скандал щодо звинувачення заступника міністра оборони та його підлеглих у зловживаннях із пальним для війська, заявив, що його фігуранти лукавлять. Володимир Хижий наголосив, що розпочинати розслідування треба не з факту завищення ціни, а з іншого.

«Наприкінці лютого 2016 року, десь 24-25 число, була завищена потреба у паливо-мастильних матеріалах, тобто, була змінена. Я як заступник начальника Генерального штабу за своїм функціоналом відповідав за визначення потреби. Тобто, по розподілу повноважень Генеральний штаб визначає потребу, а по функціоналу Міністерства оборони цю потребу забезпечує», – пояснив гість програми.

Володимир Хижий наголосив, що стосовно потреби, яку змінили, виявилося таке:

«Потреба у 95 бензині, а це високооктановий, який застосовується фактично тільки для керівного складу, була завищена у 10 разів. Це була перша проблема. А друга проблема, що фактично на 1,3 мільярда прийшло некондеційне паливо», – заявив Володимир Хижий.

Екс-заступник начальника Генерального штабу ЗСУ зазначив, що щойно скандал почав «спливати» нагору, тоді частину пального повернули фірмі, а частину – відправили у війська «під гаслом, що виникла антитерористична загроза, і не може бути склад пального бути на території Києва».

«Вибачте, 2014-2015 роки – загрози не було, а в 2016 році виникла загроза. Тому вся хронологія цієї оборудки повинна починатися із визначення потреби. До речі, стягнення від міністра оборони отримав начальник відділу Центрального управління пально-мастильних матеріалів, тобто, міністр знав, про що йде мова», – заявив Володимир Хижий.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-16 09:38 :18