вівторок, 23 січня, 2018, 12:19 Львів
Держекоінспекцію не допустили до перевірки на Грибовицькому сміттєзвалищі
Грибовицькй полігон твердих побутових відходів. Фото: Микола Тис/ZIK
Грибовицькй полігон твердих побутових відходів. Фото: Микола Тис/ZIK

Держеконіспекцію у Львівській області не допустили для проведення планової перевірки на ЛКП «Збиранка», яке відповідає за Грибовицьке сміттєзвалище.

Про це 23 січня у коментарі IA ZIK повідомив начальник Держекоінспекції у Львівській області Микола Маланич.

«ЛКП «Збиранка» в черговий раз нас не допустило до проведення планової перевірки, аргументуючи це тим, що вони мають другий клас небезпеки, а не перший, хоча входять у топ-100 найбільших забруднювачів в Україні. Дані об’єкти треба перевіряти щорічно як перший клас небезпеки», – повідомив М.Маланич.

З його слів, перевірка мала розпочатися на початку грудня 2017 року. «До кінця грудня ми вели переписку, повідомили Андрія Івановича (Садового, – ZIK), щоб він потім не стверджував у ЗМІ, що він не знає, що «Збиранка» не допускала нас до перевірки. Андрій Іванович нам відписав, що «Збиранка» діє у межах чинного законодавства і повністю права у тому, що вони не допускають Держекоінспекцію у Львівській області», – повідомив М.Маланич.

Відтак Держеконіспекція скерувала матеріали у правоохоронні органи. «Будемо просити прокуратуру, щоби в інтересах держави, Держекоінспекції зверталася до суду. Бо нам заборонено законодавством звертатися до суду щодо проведення планової перевірки», – зазначив він.

Останнього разу Держекоінспекція перевіряла ЛКП «Збиранка» у 2016 році після надзвичайної ситуації на Грибовицькому сміттєзвалищі. «Було нараховано збитків у понад 2 млн грн і близько 30 пунктів приписів. З них виконано лише 10%. Знаючи, що вони не усунули порушення природоохоронного законодавства, таким чином ухиляються від виконання приписів», – додав керівник Держекоінспекції Львівщини.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-13 00:05 :01