понеділок, 22 січня, 2018, 13:50 Економіка
В Україні потрібно нарешті зупинити «чистку» банківської системи, – Рибалка

Голова Національного банку повинен розробити план дій щодо стабілізації банківської системи разом з радою Національного банку на найближчі 5-7 років.

Про це в ефірі проекту «ДокаZ з Олексієм Шевчуком» (щонеділі о 15:10 на телеканалі ZIK) зазначив народний депутат України Сергій Рибалка.

«Нацбанк є державою в державі, бо його правління можна порівняти з урядом, а раду Національного банку з Верховною Радою. Сьогодні правління випускає деякі регуляторні акти, наприклад, обмеження щодо купівлі чи продажу валюти, регуляторні акти щодо банків і т. інше. Але як на мене, вони не роблять головного – разом з урядом і Верховною Радою не ухвалюють закони, які б стимулювали розвиток економіки та робили доступним кредитування. Тому що ті ставки, які ми сьогодні бачимо під 20 відсотків, не може дозволити собі жоден бізнес. Тому за п’ятибальною шкалою я б поставив Національному банку двійку», – вважає Рибалка.

На його думку, керівник Національного банку повинен розробити план дій щодо стабілізації банківської системи разом з радою Національного банку на найближчі 5-7 років.

«Треба припинити банкопад і так звану «чистку» банківської системи, бо вона вже затягнулась в часі. Тому що, коли я ще в 2016 році питав у пані Гонтаревої, коли востаннє вона була на фінансовому комітеті у Верховній Раді зі своїм щорічним звітом, і запитав її, коли завершиться банкопад, вона сказала, що 1 вересня. Вже настав 2018 рік, а банкопад продовжується», – сказав він. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-17 23:45 :51