понеділок, 22 січня, 2018, 17:23 Політика
У законі про тимчасово окуповані території є моменти, що насторожують, – Тука
Георгій Тука. Фото: uapress.info
Георгій Тука. Фото: uapress.info

У законі «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях» дивним є розділ, у якому силовикам надаються розширені повноваження. Також не до кінця зрозумілою є стаття, у якій йдеться про кримінальну відповідальність осіб, котрі порушують законодавство України.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) говорив заступник міністра з тимчасово окупованих територій Георгій Тука.

«Мене особисто насторожує те, що у другій статті закону «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях» є абзац, який жодними чинними законами не надає конкретики», – сказав Тука.

Він процитував уривок, який його найбільше бентежить: «Особи, які беруть участь у збройній агресії Російської Федерації або залучені до участі в окупаційній адміністрації Російської Федерації, несуть кримінальну відповідальність за діяння, що порушують законодавство України та норми міжнародного гуманітарного права».

«Також у законі є цілий розділ, який визначає введення так званої зони безпеки. І в цій зоні силовикам надаються розширені повноваження. Зокрема, заходити в приміщення, оглядати особисті речі, автотранспорт і т.д. Фактично, вони отримують розширені повноваження», – прокоментував він.

Хоча, за його словами, є багато і позитивних моментів. Зокрема, всі громадяни і юридичні особи мають свої законні права на те майно, яке залишилось на тимчасово окупованих територіях. Також на законодавчому рівні визнано те, що Україна визнає два різновиди юридичних документів, які видаються, так званими, адміністраціями окупованих територій: свідоцтво про народження та свідоцтво про смерть.

«Разом з Міністерством охорони здоров’я і з Міжнародним комітетом «Червоного хреста» ми працювали півроку над документом щодо свідоцтв про народження та смерть. Наступного тижня мали завершити підписання певного документу для того, щоб цей процес запустити, а наші депутати випередили нас у цьому.  Тому це стало досить неочікуваним позитивним фактом», – розповів Тука.

Що і навіщо змінює закон про Донбас, читайте тут.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 13:05 :36