понеділок, 22 січня, 2018, 21:55 Політика
Портнов: війна на Сході України вигідна українській владі
ZIK
ZIK

Втрата територій Донбасу та війна завдають шкоди лише опозиційним політичним силам. Адже голосування на цих територіях зменшило б вагу чинної влади у парламенті та в інших інститутах влади, натомість, збільшило б вагу опозиційних.

Про це в ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK заявив юрист, екс-перший заступник глави адміністрації президента часів Януковича Андрій Портнов.

Відповідаючи на питання ведучої, як відновити мир на Сході України, гість програми зауважив, що досягти миру можна тільки тоді, коли всі сили та увага влади буде сконцентрована виключно на це.

«А якщо лише прикриватися цими заявами для власного піару та для інших цілей, от тоді його досягти неможливо. От наприклад, чим вигідна війна чинному Президенту? Уявімо, що на Донбасі зараз постане українська дійсність. Це означає, що там пройдуть вибори, на яких близько 80 мандатів, які, очевидно, не будуть належати БПП, «Народному фронту», або ж «Свободі». Та зрозуміло, що це буде або «Опозиційний блок», або ж інші близькі до нього партії. А що таке 80 депутатських мандатів, які не працюють із владою? Це означатиме, що вже не так хвацько можна буде призначити Генерального прокурора та уряд, що буде певний баланс» – зазначив Андрій Портнов.

Він каже, що втрата територій Донбасу та війна завдають шкоди лише опозиційним політичним силам.

«І як би дивно це не звучало, це підтримує чинну українську владу. Адже голосування на цих територіях зменшило б вагу чинної влади у парламенті та в інших інститутах влади, натомість, збільшило б вагу опозиційних. І тоді б довелося домовлятися і, можливо, формувати коаліційний уряд та створювати певну систему стримувань і противаг», – прокоментував Портнов.

Чиновник часів Януковича додав, що вирішення конфлікту на Донбасі можливе тільки після зміни чинного Президента.

«Я переконаний, що будь-який інший президент зможе відкинути усі вічні цілі та завдання і візьметься за мирне врегулювання конфлікту», – заявив Андрій Портнов.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-12 10:34 :01