понеділок, 22 січня, 2018, 21:05 Політика
Портнов: У Президента немає повноважень призначати референдум щодо НАТО

Заяви щодо проведення референдуму щодо НАТО – це зміщення інформаційних акцентів, яке, як правило, відбувається після потрапляння ключових людей із правлячої політичної команди у складну ситуацію.

Про це в ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK за допомогою скайп-зв’язку заявив колишній радник Президента України Віктора Януковича (2011-2014 рр.), екс-заступник голови Адміністрації Президента України, юрист Андрій Портнов.

Гість програми коментуючи заяви Президента України Петра Порошенка стосовно проведення референдуму щодо вступу України до НАТО, заявив, що в очільника держави немає повноважень для того, щоб призначити такий референдум.

Андрій Портнов нагадав, що для того, щоб призначити референдум, потрібна ініціатива 3 мільйонів громадян із не менш як двох третин регіонів, підкріплена рішеннями ініціативних груп і зареєстрована у Центральній виборчій комісії. Такий обсяг роботи, з його слів, може тривати 6-8 місяців. Проте Андрій Портнов вважає, що йдеться про «зміщення повістки дня».

«Це зміщення деяких акцентів для людей, які не до кінця розуміють, що означає вступ до НАТО», – зазначив він та наголосив, що Україна отримала сигнал від НАТО та ЄС, де заявили, що про це говорити ще рано.

Тож, наголосив гість програми, йдеться про зміщення інформаційних акцентів, яке, як правило, відбувається після потрапляння ключових людей із правлячої політичної команди у складну ситуацію, наприклад, журналістське викриття тощо.

Андрій Портнов, коментуючи заяви МВФ, Світового банку та міжнародних експертів щодо антикорупційного суду, зауважив, що президентський законопроект щодо антикорупційного суду протирічить європейським стандартам, які взяла на себе Україна. Гість програми нагадав, що основний меседж полягає у тому, що для того, щоб суд мав більшу довіру населення, потрібно у структуру його формування включити визнаних міжнародних експертів у сегменті антикорупційної діяльності. Андрій Портнов запевнив, що він це підтримує.

«Я певним чином колись теж критикував НАБУ, але вважаю, що, коли у нас немає вибору між хорошим і поганим, а є лише вибір між поганим та жахливим, то ми, звичайно, повинні боротися за погане. Вимоги міжнародних фінансових інституцій та міжнародних організацій щодо формування авторитетного вищого міжнародного органу, який буде організовувати кадрове забезпечення антикорупційного суду, я підтримую», – запевнив Портнов.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 13:17 :54