понеділок, 22 січня, 2018, 20:45 Політика
Портнов: Щоб знайти винних в розстрілах на Майдані, треба скасувати закон про амністію
ZIK
ZIK

Основою дій чиновників, які віддали накази щодо побиття студентів на Майдані, були легковажність, тупість та неадекватне сприйняття ситуації, а ще – манія величі.

Про це в ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK за допомогою скайп-зв’язку заявив колишній радник Президента України Віктора Януковича (2011-2014 рр.), екс-заступник голови Адміністрації Президента України, юрист Андрій Портнов.

Екс-радник Януковича, даючи власну оцінку подіям січня 2014 року на Майдані, зазначив, що відбувся збіг низки факторів і що вина є обох сторін. «У тому числі, вина лежить на попередній політичній команді, яка одночасно вела переговори із лідерами і учасниками тих подій на Майдані, і одночасно планувала якісь силові дії», – заявив він.

Андрій Портнов наголосив, що команда, яка тоді перебувала при владі, та Янукович, не до кінця адекватно оцінювали ситуацію. Андрій Портнов також зазначив, що на той момент відбувалися зустрічі представників влади та опозиції, і ці зустрічі містили конструктив.

«Все одно усі з усіма зустрічались, з усіма розмовляли. Знаєте, от робоча група, яка засідала і в яку входила Олена Лукаш і я, а з іншої сторони були Арсеній Яценюк, Олег Тягнибок і Кличко. Ми ж засідали кожен день по 4-5 годин. Усе одно ці засідання відбувались в якійсь конструктивній обстановці, в якійсь добрій. Це опозиціонери між собою, всі один до одного в опозиції, ну, розказували один одному анекдоти, могли посміятися і разом перекусити у перерві між переговорами. Потім одні поїхали на Майдан, а ми з Оленою Леонідівною – у телевізор розказувати про результати. Тобто, це на той момент не здавалося чимось страшним», – зазначив він.

А що ж до трагедій під час протестів на Майдані, Портнов заявив, що ті, хто дав команду вбивати людей та реалізував її, повинні сидіти у в’язниці. На його думку, щоб знайти винних в розстрілах на Майдані, треба скасувати закон про амністію для учасників акцій протесту.

Андрій Портнов також заявив, що йому відомо, хто дав команду до побиття студентів і «зачистки» Майдану.

«Тих, хто дав цю команду, почали притягувати до відповідальності за генерального прокурора, який працював у 2013 році», – зазначив Андрій Портнов та додав, що основою такий дій тодішніх чиновників були легковажність, тупість та неадекватне сприйняття ситуації, а ще – манія величі. Портнов розповів, що з того моменту це питання розсварило тодішню політичну команду, та наголосив, що відповідальність має бути персональною.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-17 23:06 :37