понеділок, 22 січня, 2018, 1:46 Суспільство
Піскуну не подобається, що закон про реінтеграцію Донбасу написаний тільки для Росії

Закон про повернення суверенітету над тимчасово окупованими територіями Донбасу має недоліки, сказав екс-генпрокурор України Святослав Піскун.

Недоліком українського закону про повернення суверенітету над Донбасом є те, що в ньому згадано тільки Росію.

Піскун: Ось завтра, не дай Боже, прийде до нас Туреччина ми будемо на турків виписувати закон?

Про це в ефірі каналу NewsOne 20 січня сказав екс-генпрокурор України Святослав Піскун, – повідомляє Гордон.

«Мені в цьому законі не подобається, що це виписано спеціально для Росії. Тобто, що Росія на нас напала, вона агресор, і ми спеціально для неї виписали закон, що вона агресор, напала на нас, відтяла землю, людей і порушила економіку. Ось завтра, не дай Боже, прийде до нас Туреччина – ми будемо на турків виписувати закон? Або ще там хтось. Не хочу приводити приклади, бо це неетично. Виходить із цього закону, що якщо росіяни наймуть найманців, наприклад, в Нігерії, і привезуть їх воювати на Донбас, то цей закон на них не розповсюджується, тому що там немає всього три слова: «...та інші іноземні військові формування». Можна було додуматися написати три слова», – сказав Піскун.

На його думку, у законі також варто передбачити «економічну складову».

«Що на території Донбасу, яка залишилася в Україні, бізнес не буде оподатковуватись. Щоб ті, хто сидить з того боку, казали: «Дивіться, українці зробили своїм людям на території Луганської і Донецької областей взагалі неоподатковуваний бізнес». Звільнити від податків на п’ять років, наприклад, цю територію. Тоді б ця територія могла б почати підніматися», – сказав політик.

Він також уважає, що закон звужує конституційні права жителів тимчасово окупованих територій.

Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей.

18 січня Верховна Рада 280 голосами ухвалила закон «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях».

Згідно з ухваленим документом, тимчасово окупованими територіями Донецької та Луганської областей визнають частини території України, у межах яких незаконні збройні формування й окупаційна адміністрація встановили й здійснюють загальний контроль. Україна не несе відповідальності за акти, ухвалені окупаційними адміністраціями.

Документ урегульовує правові основи використання Збройних сил України на сході країни, Росію визнано агресором.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-15 14:46 :46