понеділок, 22 січня, 2018, 12:48 Економіка
Кредити варто брати у тій валюті, у якій отримуєш зарплату, – Рибалка

Проблемі кредитування вже не один рік, адже Україна переживає не першу кризу. Але, якщо є потреба все ж взяти позику у банку, то варто це робити у тій валюті, у якій людина отримує заробітну плату, щоб мати можливість її сплатити. Тому не варто погоджуватися, наприклад, на привабливу облікову ставку у доларах.

Про це в ефірі проекту «ДокаZ з Олексієм Шевчуком» (щонеділі о 15:10 на телеканалі ZIK) говорив народний депутат України Сергій Рибалка.

«Безумовно, після проблем, які виникли у валютних позичальників, про яких знає більшість українців, вже ніхто не хоче брати кредити. Тому я підтримую те твердження, що в Україні сьогодні немає довіри до банківської системи та до таких голів Національного банку, які виходили і казали, що дурнями є ті, хто сьогодні беруть долар за 22 гривні, а наступного дня він вже коштував 35 гривень», – розповів Рибалка.

На його думку, проблемі кредитування в Україні не один рік. Адже ще у 2008 році банки під різноманітними вигідними маркетинговими приводами пропонували людям брати кредити. Але настала криза.  

«Для українців було чимось новим брати  шуби, іти у відпустки в кредит і т.д. Тоді ж економіка почала стрімко зростати. Але населення не думало, як віддавати позики у банку. Коли ж відбулася перша криза у 2008-2009 роках, а потім іще одна, то люди, можливо, і віддали б позичені гроші, але не було чим», – прокоментував він.

Якщо ж все-таки людина хоче взяти кредит в Україні, то експерт вважає, що найкраще це робити у національній валюті.

«Я погоджуюсь з тим, що кредити треба брати в гривнях. Коли я ще не був політиком і працював у бізнесі, то радив своїм друзям так робити, навіть попри те, що облікова ставка в доларах була меншою, аніж в гривнях. Я їх питав, у якій валюті отримуєте зарплату? Мені відповідали, що у гривнях. Звичайно, я радив брати кредити у національній валюті», – сказав Рибалка.

Те, що банки занижували облікову ставку, за його словами, було маркетинговим ходом. Інше питання, куди дивився регулятор і влада.

«Були навіть такі випадки, коли у банках казали, що не можуть дати позику у гривнях, а лише у доларах. Народ на це не звертав уваги, бо був необізнаним у цих справах і брав кредити у «зелених». Коли ж підскочив курс, люди не змогли віддавати такі позики, бо вони отримували зарплату у гривнях. Тому проблема в необізнаності та у банках, які давали кому завгодно і під що завгодно кредити, аби лише були гарні проценти. Але проблема і у тому, що регулятор та влада теж не реагували і закривали на це очі», – вважає він.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-18 00:08 :13