понеділок, 22 січня, 2018, 16:35 Суспільство
Інститут національної пам’яті створив унікальну інтерактивну карту
Українська революція 1917-1921 років. Фото: dt.ua
Українська революція 1917-1921 років. Фото: dt.ua

З нагоди сторіччя проголошення незалежності УНР по всій країні відбуваються наукові конференції, круглі столи, виставки. Зокрема, сьогодні відкрили унікальну виставку в Музеї історії Києва, де представлені артефакти, експонати з часів української революції.

Про це у коментарі для IA ZIK зазначив начальник Управління наукового забезпечення політики національної пам’яті Інституту національної пам’яті Ярослав Файзулін.

«В цей же день по всій Україні, майже одночасно, у кожному обласному центрі, відбулося відкриття виставки, яка підготовлена українським Інститутом національної пам’яті «100 років боротьби. Українська революція 1917-1921 рр.». Сьогодні відбулася презентація сайту, присвяченого подіям української революції, який теж був створений Інститутом національної пам’яті, де кожен охочий зможе ознайомитися із документами того часу, світлинами, статтями, інформаційними матеріалами.

Крім того, сьогодні до сторіччя проголошення незалежності і дев’яностодев’ятиріччя соборності буде репрезентована гео-інформаційна система з місцями пам’яті української революції по місту Києву. Понад 400 локацій пов’язаних з подіями революції 1917-1921 рр. Зокрема, це будинки, де працювали українські органи влади, це приміщення, де засідали українські громадські організації, це місця боїв і місця поховань, місця де жили українські діячі. Ця інтерактивна карта міста Києва – лише перший крок у проекті створення відповідної карти для всієї території України. Таким чином, ми узагальнимо інформацію, що стосується місць пам’яті, пов’язаних з українською революцією по всій країні. А вона, своєю чергою, стане підставою для вшанувань й нових досліджень», – підкреслив Ярослав Файзулін.

Адреса сайту "Українська революція: 100 років боротьби": unr.memory.gov.ua   

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 13:48 :32