понеділок, 22 січня, 2018, 12:13 Політика
Гонтареву відправили у відставку, бо владі не були потрібні реформи, – Рибалка

Півтора року тому фінансовий комітет у Верховній Раді проголосував і рекомендував Президенту України внести подання на звільнення голови Нацбанку Валерії Гонтаревої. Це сталося не через те, що вона нефаховий працівник. Їй довіряв лише один відсоток населення і владі це було невигідно.

Про це в ефірі проекту «ДокаZ з Олексієм Шевчуком» (щонеділі о 15:10 на телеканалі ZIK) говорив народний депутат України Сергій Рибалка.

«Вважаю, що сьогодні в Національного банку немає стратегічного плану розвитку. Адже той, що був розміщений на їхньому сайті, коли Гонтарева ще була на своєму робочому місці, не відповідає вимогам сьогодення», – сказав Рибалка.

Він наголосив, що фінансовий комітет Верховної Ради, який він очолював донедавна, ще півтора року тому рекомендував звільнити Гонтареву.

«Валерію Гонтареву відправили у відставку, тому що сьогодні, на жаль, владі не потрібні реформи, їм незручно, коли критикують голову Національного банку. Натомість, ще півтора року тому фінансовий комітет у Верховній Раді проголосував і рекомендував Президенту внести подання на її звільнення. Але не через те, що вона нефаховий працівник, а тому що їй довіряє лише один відсоток населення», – розповів народний депутат.

Тому, за його словами, відставка голови Нацбанку не була емоційним кроком. Але наразі неможливо говорити про оновлення довіри до банківської системи, припинення банкопаду та появу доступного кредитування. Фактично, Національний банк існує окремо поза всіма органами і системами.

«Я думаю, що така ситуація склалася не лише з Національним банком. Але, якщо взяти його за приклад, то так, він живе окремо. Адже на деякі питання, які ми порушуємо в себе на комітеті, отримуємо відповіді, наприклад не від голови банку, а керівника департаменту, що не дає розуміння стратегічного плану на майбутнє», – прокоментував Рибалка.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 13:05 :22