Новини » Політика 22 січня, 2018, 22:50
Геращенко про проросійську заяву Ягланда: Невже до Ради Європи не доходять новини з України
Фото: newsone.ua
Фото: newsone.ua

Перший заступник голови Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко обурена заявою генерального секретаря Ради Європи Турбйорна Ягланда.

Про це вона заявила на своїй сторінці у Facebook.

«Генсек РЄ Янгланд, якого українські експерти назвали найбільшим дипломатичним розчаруванням 2017 року, в своїй промові в ПАРЄ пішов ще далі, аніж зазвичай, й заявив, що анексія і окупація не можуть бути підставами для санкцій. Мовляв, тільки пряме порушення 4 статті Європейської конвенції з прав людини, такі, як смертна кара, катування, примусова рабська праця. Невже до Страсбурга не доходять новини з України?», – наголосила Геращенко.

Вона нагадала про випадки публічної смертної кари на окупованих Росією територіях Донбасу, розстріли та катування українських заручників, насильство та примушування їх до рабської праці, про «паради полонених».

«Так соромно, що й європейські колеги удають, що цього не знають. Але наша місія – як би їм не було неприємно це чути – щоразу нагадувати й про їх лояльність до тортур, якщо вони це підтримують», – заявила Геращенко.

Вона констатувала, що це буде дуже важка сесія ПАРЄ і важкий рік, оскільки, за її словами, багато європейців прагнуть закрити очі на очевидні речі, забуваючи про ключові цінності – право на життя. 

«Але ми, українська делегація, не збираємося плисти по течії і дати можливість забути про Крим і Донбас, заговорити ці теми. Ми не дозволимо закрити очі на насильство, згвалтування, тортури, знущання, незаконне утримання, катування, неповагу до територіальної цілісності і суверенітету, кричуще порушення прав людини – все, що стало нормою на окупованих Росією територіях», – наголосила Геращенко.

Як повідомлялося, Ягланд 22 січня у виступі в ПАРЄ, зокрема, заявив, що настав час для гармонізації відносин всередині Ради Європи та повернення «на борт» організації Росії. 

Ягланд вважає, що повернення Росія сприятиме гармонізації діяльності Ради Європи, і його варто реалізувати до 70-річчя створення РЄ (2019 рік).

ПАРЄ позбавила російську делегацію права голосу у 2014 році через агресію РФ проти України.

Читайте також: Росіяни оголосили свої пріоритети щодо Донбасу

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-24 17:13 :45