неділя, 21 січня, 2018, 23:44 Світ
Зіркова «дієта»: NASA встановило, із якою швидкістю «худне» Сонце

Дізнатися про швидкість та причини зменшення розміру Сонця науковцям допоміг Меркурій. Спостереження за зміщенням орбіти виявило взаємодію планети із зіркою.

Повний текст такого відкриття NASA опублікувало у журналі «Nature Communications», – повідомляє ua.newwest.media.

Всередині Сонця відбувається процес перетворення вуглекислого газу на енергію, яка виробляє тепло та світло. Також зірка викидає у простір численний потік розпеченої плазми – сонячного вітру. Науковці вважають, що такі зміни сприяють втраті маси космічного тіла. Адже Сонце, віддаючи матерію, не поповнює свої запаси нічим іншим.

Читайте також: NASA опублікувало вражаючі фото потужних спалахів на Сонці

За інформацією NASA, планети активно взаємодіють із Сонцем та реагують на будь-які його зміни. Ці дані були отримані через зонд «MESSENGER», який працює на орбіті Меркурія. Він зафіксував зміщення планети на декілька метрів у протилежний бік від зірки. Меркурій знаходиться значно ближче до Сонця, тому його зрушення простіше помітити.

Фахівці зазначають: кожний етап «схуднення» космічного тіла впливатиме на розвиток планет Сонячної системи. Зокрема, й Землі. Передбачається, що коли Сонце остаточно втратить свої ресурси, Земля буде далі на 150 тисяч кілометрів від нинішньої відстані.

NASA надалі продовжуватиме вивчення феномену «схуднення» Сонця та його подальшого впливу на розвиток системи.

Читайте також: У рукописах Ньютона знайдений прогноз з приводу апокаліпсису і названий рік, коли це трапиться

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 16:24 :24