неділя, 21 січня, 2018, 12:52 Світ
Росія створює окремий банк для обслуговування «оборонки»

Москва створює банк, який буде використовувати для фінансування своєї оборонної промисловості в обхід санкцій.

Про це пише Financial Times, – повідомляє Економічна правда.

 

Центральний банк Росії заявив, що «Промсвязьбанк», дев’ятий за величиною банк Росії, стане «банком спеціального призначення для обслуговування підприємств військово-промислового комплексу».

В кінці минулого року Центральний банк ввів тимчасову адміністрацію в Промсвязьбанк, щоб запобігти його краху. За попередніми оцінками, банку, ймовірно, буде потрібно до 200 млрд рублів (3,5 млрд доларів) рекапіталізації.

Створення нового банку для обслуговування оборонки обговорюється в Кремлі в рамках заходів з ухилення від нових санкцій США.

«Промсвязьбанк», ймовірно, займеться кредитуванням сектора оборони замість Сбєрбанка і ВТБ, вважає аналітик Fitch Ratings Олександр Данилов.

«Вони не хочуть, щоб вони потрапляли під санкції. Це очевидно», – сказав він

Як Сбєрбанк, так і ВТБ підпадають під обмеження на залучення капіталу на заході, але, на відміну від більшої частини російського оборонного сектора, не потрапляють в чорний список.

Як повідомлялося, Альфа-Банк, найбільший приватний банк в Росії, заявив в цьому місяці, що він більше не буде працювати з російськими компаніями оборонної промисловості.

«Промсвязьбанк», ймовірно, зіткнеться з такими ж обмеженнями, як «Росія» і SMP, два банки, що належать друзям Путіна, які не можуть використовувати Visa і MasterCard і не можуть здійснювати операції в іноземній валюті, вважає експерт.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-17 10:49 :28