субота, 20 січня, 2018, 10:15 Події
МЗС закликало ЮНЕСКО долучитися до порятунку ханського палацу в Бахчисараї
Ханський палац в Бахчисараї
Ханський палац в Бахчисараї

Україна закликала ЮНЕСКО вжити невідкладних заходів заради збереження Ханського палацу у Бахчисараї на території окупованого Криму.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства закордонних справ за підсумком спецзасідання Нацкомісії України у справах ЮНЕСКО.

«Ситуація у галузі культури на території окупованого Криму викликає глибоке занепокоєння та обурення діями російської окупаційної влади, яка фактично проводить масовий, спланований наступ на унікальний мультикультуралізм на Кримському півострові», – йдеться у повідомленні.

Зокрема, про агресивні дії свідчать так звані «реставраційні роботи» на території пам’ятки національного значення України – Ханського палацу у Бахчисараї, що становлять реальну загрозу його знищення.

У МЗС нагадали, що Ханський палац було внесено до Попереднього списку для внесення до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у 2003 році.

Ханський палац у Бахчисараї є найвідомішим музеєм, який пов’язаний з історією кримських татар, був літньою резиденцією кримських ханів Гіреїв. До складу комплексу входять палац, гаремний корпус, ханський цвинтар і мечеть.

Читайте більше новин на тему: Ханський палац в Бахчисараї.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-13 00:03 :51