Жертва глобальної російської агресії: Про молодого сирійця у старому Львові

Юрій Мартинович
Юрій Мартинович
Йосеф Абдулазіз. Фото: Юра Мартинович/ZIK

Ось уже більше шести років у Сирії триває військовий конфлікт, який досі не завершився – не в останню чергу через вручання Росії. За цей час десятки тисяч людей загинули, а мільйони – змушені були покинути свої домівки. Один із них 27-річний Йосеф Абдулазіз (Yosef Abdulaziz) оселився у Львові.

Історія Йосефа проста й сумна. До двадцяти п’яти років він спокійно собі жив із родиною у Сирії. У них був маленький сімейний бізнес з виробництва одягу. Та у їх місто прийшла війна і родина вирішила шукати кращого життя. Сім’я сіла у машину і втекла від пострілів та вибухів у сусідню Туреччину.

Нещодавно, влада Туреччини повідомила, що близько 3,5 млн громадян Сирії оселилося за останні роки у колишній Османській імперії. Багато з них намагаються опинитися у Європі. Не виняток і Йосеф.

Рік тому він потрапив у Київ, а його сім’я залишилася у Туреччині. Як каже хлопець: «Так сталося через пошуки грошей». У столиці України він провів дев’ять місяців і отримав офіційні документи, які дають право тут жити й працювати. Та хлопець зізнається, що у Києві було складно із працевлаштуванням, тому вирішив спробувати себе у новому місті. Турецький друг, який працює у місті Лева, допоміг знайти роботу в одній із львівських вуличних кав’ярень. І ось уже три місяці Йосеф у самому центрі Львова допомагає любителям кави та швидкої їжі задовольнити свої гастрономічні потреби. Саме так я і познайомився із ним.

Фото: Юра Мартинович/ZIK
Фото: Юра Мартинович/ZIK

Йосеф веселий та комунікабельний хлопець. Коли я його запитав: «Звідки ти?», він спочатку віджартувався: «Я зі Львова», а потім вже поділився своєю історією. Він говорить трішки російською та англійською мовами, але обіцяє, що навчиться у Львові і української. Каже, що люди тут привітніші, та й дуже багато іноземних туристів. Загалом йому подобається Львів, навіть незважаючи на те, що погода кардинально відрізняється від сирійської. «Я вперше побачив стільки снігу в одному місці!», – зізнається Йосеф.

Хлопець із Сирії не знає, що його чекає. Каже, що допоки у Львові йому добре, є робота, то буде тут. Та, звісно, він надіється, що війна закінчиться, настане мир і він зможе разом із родиною знову жити на своїй землі.

Фото: Юра Мартинович/ZIK
Фото: Юра Мартинович/ZIK

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...