п'ятниця, 19 січня, 2018, 0:40 Суспільство
Торгівля з ОРДЛО: фахівці зробили гучний висновок із закону щодо Донбасу

Прийнятий Верховною Радою законопроект №7163 про реінтеграцію Донбасу може бути використаний для скасування заборони на торгівлю з окупованими територіями Донецької та Луганської областей (ОРДЛО).

Про це в коментарі «Апострофу» розповіли юристи та політологи.

На думку експертів, новий закон може нівелювати указ РНБО від 15 березня про тимчасове припинення переміщення вантажів через лінію розмежування з ОРДЛО. У новому документі Кабмін має право визначати порядок переміщення товарів через лінію розмежування на Донбасі.

«Можемо зробити висновок, що виконавчі органи на свій розсуд розпоряджатимуться веденням економічної діяльності на окупованих територіях», – пояснює директор юридичної компанії «Прима Лідер Груп» Діна Дрижакова.

На розширення повноважень чиновників у питаннях торгівлі з ОРДЛО вказує і політолог Петро Олещук.

«Наприклад, ми бачимо, що фактично на рівень місцевих органів, які безпосередньо формуються президентом, віддається компетенція щодо вирішення питань, пов’язаних з переміщенням людей і вантажів з території ОРДЛО. Таким чином, фактично повністю перебирається контроль над економічними зв’язками з цими територіями, що в перспективі означає отримання значних доходів. По суті закон перетворює ОРДЛО на персональну вотчину президента», – говорить він.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 13:07 :26