п'ятниця, 19 січня, 2018, 13:15 Економіка
Суд зобов’язав уряд розробити порядок одержання позики для військових

Київський апеляційний адміністративний суд залишив в силі постанову Окружного адміністративного суду міста Києва, якою було задоволено позов учасника бойових дій до Кабінету Міністрів України.

Як повідомляє Мережа правового захисту, суд зобов’язав Кабінет Міністрів України розробити Порядок одержання позики на будівництво, реконструкцію або капітальний ремонт жилих будинків і подвірних будівель, приєднання їх до інженерних мереж, комунікацій, а також позики на будівництво або придбання дачних будинків і благоустрій садових ділянок з погашенням її протягом 10 років, починаючи з п’ятого року після закінчення будівництва, пише «Українське право».

Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 13.01.2005 № 2344-IV внесено зміни, зокрема, у ч. 1 ст. 12, а саме:

«15) одержання позики на будівництво, реконструкцію або капітальний ремонт жилих будинків і подвірних будівель, приєднання їх до інженерних мереж, комунікацій, а також позики на будівництво або придбання дачних будинків і благоустрій садових ділянок з погашенням її протягом 10 років починаючи з п’ятого року після закінчення будівництва».

Ці позики надаються у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України, але такого порядку впродовж більше як 10 років так і не було затверджено, що позбавило учасника бойових дій права отримати відповідну позику.

Завдяки правозахисникам Чугуївської правозахисної групи учасник бойових дій спромігся визнати протиправною бездіяльність Кабінету Міністрів України та зобов’язати вчинити дії з реалізації положення Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 13.01.2005 №2344-IV.

Наразі відкрито виконавче провадження за виконавчим листом Окружного адміністративного суду міста Києва.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-21 10:43 :22