п'ятниця, 19 січня, 2018, 2:23 Світ
Росія працює над створенням автономної ядерної торпеди, – The New York Times

Американські посадовці припускають, що російською ядерною торпедою керуватимуть за допомогою штучного інтелекту і вона зможе завдати удару по США, навіть якщо втратить зв’язок із Москвою.

Про це пише The New York Times, – повідомляє Гордон.

Меттіс заявив, що Росія бере на озброєння військові стратегії та засоби, які покладаються на ядерну ескалацію
Меттіс заявив, що Росія бере на озброєння військові стратегії та засоби, які покладаються на ядерну ескалацію 

Росія розробляє автономну ядерну торпеду. Про це йде мова у проекті «Огляду ядерної політики», підготовленому міністерством оборони США та переданому на розгляд президентові Дональду Трампу, пише The New York Times.

За даними американських військових, Росія розробляє «підводну ракету у формі сигари» для запусків із підводного човна. Кодова назва нового виду озброєння – «Статус-6».

У Вашингтоні вважають, що апаратом керуватимуть за допомогою штучного інтелекту і він зможе завдати удару по США, навіть якщо втратить зв’язок із Москвою.

The New York Times зазначає, що в документі дії РФ називають настільки дестабілізуючими, що США можуть бути змушеними відмовитися від узятого колишнім президентом Сполучених Штатів Бараком Обамою зобов’язання щодо скорочення ядерного арсеналу.

У вступі до доповіді міністр оборони США Джеймс Меттіс підкреслює, що Росія бере на озброєння «військові стратегії і засоби, які покладаються на ядерну ескалацію для досягнення успіху».

«Ці події разом із російським вторгненням у Крим і ядерними погрозами нашим союзникам свідчать про неприкрите повернення Москви до конкуренції наддержав», – зазначив глава Пентагону.

Окрім того, пише The New York Times, у разі схвалення документа американські військові можуть дістати право використовувати ядерну зброю «у відповідь на руйнівні неядерні атаки». До таких загроз відносять атаки на цивільне населення чи інфраструктуру США, їхніх союзників або партнерів, атаки на ядерні сили США або їхніх союзників, їхні системи командування й управління, а також системи оповіщення та оцінювання засобів нападу.

Очікують, що документ буде затверджено й оприлюднено найближчими тижнями.

Про намір США пом’якшити обмеження щодо використання ядерної зброї та розробити полегшену ядерну боєголовку для балістичних ракет Trident, зокрема для стримування Росії у разі конфлікту у Східній Європі, на початку січня 2018 року писала британська газета The Guardian. Видання називало проект стратегії «значно агресивнішим», аніж позиція, якої дотримувалася адміністрація Обами, що намагалася знизити частку ядерної зброї в оборонній системі США.

Читайте також: Дипломат розповів про перспективу Третьої світової війни

У грудні 2017-го радник президента США з безпеки Герберт Макмастер заявляв, що Росія разом із Китаєм є небезпекою для Америки, оскільки підривають міжнародний порядок і стабільність.

У новій стратегії національної безпеки Сполучених Штатів, оприлюдненій 18 грудня 2017 року за підписом президента Трампа, Росію називають державою, яка хоче сформувати світ, протилежний американським цінностям. «Уторгненнями у Грузію та Україну Росія продемонструвала готовність порушувати суверенітет країн регіону. Росія продовжує залякувати сусідів, демонструє загрозливу поведінку, зокрема ядерну хвастощі і розгортання наступальних озброєнь», – ідеться у стратегії.

Читайте також: Путіну готують серйозний удар за Донбас

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-20 19:18 :18