п'ятниця, 19 січня, 2018, 23:10 Суспільство
Помирати від кору у ХХІ столітті – це нонсенс, – Ольга Богомолець

На запитання до представників МОЗу, чому від кору померли діти, яка була причина – чи то ускладнення, чи неправильне лікування, чи через відсутність медикаментів – відповіді так і не було.

Про це заявила голова Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець у програмі «Vox populi» (19:15 – 20:00 на телеканалі ZIK).

Ольга Богомолець зауважила, що є деякі ЗМІ, які інколи розповсюджують комерційно спрямовану інформацію. Мовляв, ця вакцина погана, тому треба купувати препарат за власні кошти у приватних клініках.

«Це є пряма маніпуляція та просування комерційних інтересів. Держава має гарантувати і забезпечити кожному українському громадянину вакцинацію від смертельно небезпечних хвороб. І тоді в Україні не буде спалахів кору, як зараз», – підкреслила Богомолець.

Фахівець зазначила, що, насправді, ще рівня захворюваності на кір немає, щоб сказати, що це епідемія. Але, дійсно, є спалахи та значне збільшення захворюваності.

«Проблема не в тому, що більше людей почали хворіти на кір, а в тому, що помирати від кору у 21-му столітті – це нонсенс, і підтверджує, що в державі щось не так!», – констатувала голва Комітету з питань охорони здоров’я.

Богомолець підтвердила, що на сьогодні в Україні вже є 8 смертей від кору. Усі летальні випадки сталися у Одесі та області.

«На запитання до представників МОЗу, чому від кору померли діти, яка була причина – чи то ускладнення, чи неправильне лікування, чи через відсутність медикаментів – відповіді так і не було. Також не була створена комісія і не посилена інфекційна служба Одещини», – підкреслила Богомолець.

Експерт пояснила, що вакцинація у такій ситуації – це не єдиний вихід. Адже вона може спрацювати на майбутнє, але коли помирають люди, то мають бути задіяні зовсім інші механізми.

«Нам потрібно рятувати людей. Тому в такій ситуації мали б запрацювати відповідні служби, які б чітко інформували населення, які категорії громадян опинилися під ризиком зараження. Також спеціальна служба мала б допомагати лікарям, якщо вони не можуть впоратися із хворими. Нам є ким підсилювати штат, є професора та інфекціоністи, які готові їхати та консультувати», –наголосила Ольга Богомолець.

Читайте також, Богомолець: МОЗ умисно нав’язує думку, що населення відмовляється від вакцинації

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-20 19:18 :58