п'ятниця, 19 січня, 2018, 16:57 Політика
Після скандалу із ICU Гонтарева може не повернутися в Україну, – Молчанов

Наразі не доведено, що компанія колишньої очільниці Нацбанку України Валерії Гонтаревої порушувала законодавства, коли відмивала «гроші Януковича». Якщо ж детективи НАБУ чи прокурори знайдуть якісь нові факти, їх обов’язково оприлюднять. Однак, бажання розслідувати діяльність Гонтаревої, швидше за все, продиктоване політичними чинниками.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) висловив політичний експерт Володимир Манько.

«За інформацією Генпрокурора, брокери ICU не порушували законодавство  операціями, завдяки яким «сім’я» Януковича відмивала гроші. Та слідство ще триває, тож, думаю, якщо з’явиться якась інформація, вона обов’язково спливе», – наголосив Манько.

Однак, НАБУ уже займається розслідуванням, пов’язаним із каденцією Гонтаревої на посаді керівника НБУ.

«Зараз взагалі багато хто хоче розслідувати діяльність Гонтаревої, можливо, є й якісь підстави. Та мені здається, що тут більше присутнє політичне бажання», – вважає Манько.

У свою чергу політичний експерт Кирило Молчанов дуже сумнівається, що після скандалу із ICU Валерія Гонтарева взагалі повернеться в Україну.

«Ми бачимо цілу низку народних депутатів, які хочуть, щоб справою ICU займалась спеціальна антикорупційна прокуратура чи НАБУ», – зауважив Молчанов.

До того ж, на його думку, після оприлюднення вироку суду стало зрозуміло, чому Генпрокуратура не розслідувала цього факту у справі Януковича.

«Адже, в принципі, тут значно більше матеріалу, та вони почали із якоїсь державної зради, хоча, в принципі, вона не є очевидною – суди затягуються, а справа розсипається. Та, якщо навіть юридично Генпрокуратура не може мати претензій до Гонтаревої, в очах суспільства це виглядає, як допомога Януковичу у відмиванні коштів», – зазначив Молчанов.

Адже, за його словами, уже багато експертів заявляли, що Генпрокуратура зробила помилку, коли почала займатись спецконфіскацією. Мовляв, рахунки –офшорні, тож рано чи пізно усе б виплило у міжнародній пресі.

«Відтак, з’являється досить багато запитань: чи дійсно кінцеві бенефіціари не відсудять в України ці кошти? Чи не отримаємо ситуації, коли, погнавшись за піаром, Генеральна прокуратура допустить низку процесуальних правових порушень і виявиться, що Україні ще й потрібно буде комусь щось компенсовувати?», – наглосив Кирило Молчанов.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-18 22:58 :44