Новини » Політика 19 січня, 2018, 16:36
Особи, які працювали в держорганах за Януковича, мають бути допитані, – адвокат

Ні для кого не секрет, що чинні представники влади в той період так чи інакше були інкорпоровані в систему, яку створював Янукович. Зокрема, ми знаємо про Анатолія Матіоса, який працював у Адміністрації Президента саме під час подій Майдану, керував операцією. А той же пан Порошенко в уряді Януковича керував економічним напрямком.

Про це зауважив адвокат сімей Небесної Сотні Віталій Титич в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:00) на телеканалі ZIK.

Віталій Титич зауважив, що процес проти Януковича доволі дивний з огляду на ті статті, які інкримінують обвинуваченому, та обсягу самого обвинувачення.

«Напевне, будь-якій людині в нашій країні, навіть далекій від юриспруденції, зрозуміло з тих обставин і наслідків, що громадянин Янукович в межах певної організованої групи діяв незаконно. Це і знищення армії, і Служби безпеки, дисфункція органів державного управління і тому подібне. Проте обсяг обвинувачення та обвинувальний акт містить тільки один незначний епізод, навколо якого роблять шоу», – підкреслив Титич.

Зокрема, це єдиний лист, навколо якого побудоване все обвинувачення. Безумовно, констатує адвокат, це цікавий елемент, але аж ніяк не головний в контексті доказів та дослідження реального впливу й обсягу вчинення кримінальних злочинів.

«Головним моментом у справі Януковича мало б бути дослідження зав’язків. Адже ні для кого не секрет, що чинні представники влади в той період так чи інакше були інкорпоровані в систему, яку створював Янукович», – зауважив правозахисник.

Тож, якщо прочитати всі обвинувальні акти проти Януковича, вони всі починаються з того, що Янукович створив злочинну організацію у 2010 році, куди увійшли всі органи державної влади.

«Виходячи з цього тексту, особи, які працювали в органах державної влади за часів Януковича, щонайменше мають допитуватися на предмет співпраці з цією злочинною організацією та сприяння Януковичу у вчиненні злочинів.

Натомість деякі з них тепер розслідують ці злочини. Зокрема, ми знаємо одного персонажа, який працював у Адміністрації Президента саме під час подій Майдану і керував операцією, натомість зараз Анатолій Матіос активно розслідує злочини проти активістів. Той же пан Порошенко в уряді Януковича керував економічним напрямком», – нагадав Віталій Титич.

Відтак, якщо правильно розуміти стратегію захисту Януковича, то зараз, розповідає юрист, їхні меседжі спрямовані не те, щоб притягнути до відповідальності і чинних представників влади.

«На мою думку, таким чином захист Януковича погрожує чинній владі. Адже в цьому процесі вони досягли серйозної перемоги, оскільки Янукович у всіх процесах виступає як свідок і надає коментарі тільки через Skype», – підсумував Віталій Титич.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-27 00:34 :50